Позиція щодо обшуків в Довженко-Центрі

Сьогодні відбулося силове блокування роботи Довженко-Центру, вилучення документів та печаток підприємства.

СБУ повідомила журналістам, що в Довженко-Центрі відбулися слідчі дії, тому що одному із колишніх посадовців Центру готується повідомлення про підозру у “зловживанні владою або службовим становищем”.

СБУ прийшла в Довженко-Центр із ухвалою про обшук, в якій були зазначені конкретні документи, які необхідно вилучити.

Але на цьому вони не зупинилися.

Слідчі вилучили печатку підприємства та флешку з бухгалтерськими документами, не надавши обґрунтованих пояснень мети своїх дій.

Після майже 6 годин «обшуку», у правоохоронців раптом закінчилася карта пам’яті відеокамери, що фіксувала події. Тому вони вирішили «призупинити» слідчі дії, що є порушенням процедури.

Ще годину після цього співробітникам забороняли покидати приміщення. Загалом частина колективу провела без права виходу більше 7 годин.

Протокол слідчих дій підписаний не був, також не була надана копія протокола.

Колектив Довженко-Центру викликав поліцію, яка прийняла заяву, але не перешкоджала незаконному вилученню документів та печатки.

Оскільки Довженко-Центр не отримав протокол проведеного обшуку, ми маємо підстави стверджувати, що документи та печатки були вилучені з порушенням кримінально-процесуального кодексу.

Реорганізація, призначення нового “керівника”, обшуки, вилучення документів та печаток є послідовними актами приниження і руйнування нашого колективу та інституції.