zv-t-f-lmofondu-2018.jpg

196 ФІЛЬМІВ. ПОПОВНЕННЯ ФІЛЬМОФОНДУ

Радісна новина для Довженко-Центру!

12 березня 2019 року Львівська міська рада прийняла рішення №790 про передачу частини фільмофонду колишнього Львівського облпрокату, що перебуває на балансі ТРК «Перший Західний», до Довженко-Центру. 

Спеціалістами Центру було відібрано більше 400 переважно українських фільмів, раніше відсутніх у фондах. За рік, протягом якого тривали бюрократичні процедури, перелік скоротився до 196 фільмів: у цей період Довженко-Центр отримав частину житомирського фільмофонду, склад якого частково перетинався з львівським.

Тривалий час львівський фільмофонд (як раніше й Житомирський) планувалося передати у розпорядження місцевого кінотеатру, в якому немає відповідних технічних умов для зберігання фільмокопій, що могло призвести до остаточної втрати фільмів. Обгрунтованість передачі фонду Довженко-Центром та наполегливість Ірина Подоляк (Iryna Podolyak), яка взяла дієву участь у переговорах, призвели до позитивного рішення на користь Центру.

Це вже третій з переданих Довженко-Центру фільмофондів колишніх обласних кінопрокатів. Так 2013 року 126 фільмів надійшло з Маріуполя (в тому числі українська фонограма фільму «За двома зайцями»), 2018 р. – 83 фільми з Житомира, на черзі – передача 196 фільмів львівського фільмофонду.

Наразі також триває відбір фільмів Київського обласного фільмофонду (Київоблкіно), передачу котрого маємо намір офіційно завершити цьогоріч.