pokaz-zvenigori-dovzhenka-v-angl-.jpg

ПОКАЗ “ЗВЕНИГОРИ” ДОВЖЕНКА В АНГЛІЇ

15 серпня в кінотеатрі Side Cinema міста Ньюкасл-апон-Тайн (Англія) відбувся показ одного із кіношедеврів трилогії Олександра Довженка з нашого Фільмофонду – “Звенигора” у супроводі наживо етногурту з Едінбургу Folklore Tapes.

“Один із шедеврів раннього радянського німого кіно, “Звенигора” Олександра Довженка – це запаморочлива подорож по історії народу України, що підтверджує сейсмічний прихід промисловості та війни; та перетворення фольклорної, пасторальної ідилії в сучасний індустріальний ландшафт. Нова партитура фольклорних стрічок одночасно є магічною та індустріальною, поєднуючи ритми роботи та шалений темп фабричної праці з незчутливими дивацтвами ландшафтної та громадської культури, де міфи непогано приживаються у 20 столітті”, – зазначено у тексті до цієї події.

Показ відбувся в рамках виставки “WORK and WORKERS”, яка має на меті досліджувати феномен праці, її сутність, еволюцію, як вона виглядає крізь лінзи капіталізму, колективізації та окреслення можливих сценаріів розвитку цього феномену в посткапіталістичному світі. 

Детальніше про подію: https://www.facebook.com/events/2504109906477081/