persha-pl-vkova-kop-ya-nezalezhnogo-f-lmu.jpg

ПЕРША ПЛІВКОВА КОПІЯ НЕЗАЛЕЖНОГО ФІЛЬМУ

Національний центр Олександра Довженка надрукував на плівці копію незалежного копродукційного фільму “Російський дятел” (2015, реж. Чед Грасія).

Це вперше, коли Довженко-Центр друкує незалежне кіно на плівці власним коштом. 

До прийняття нової редакції Закону про кінематографію у 2017 році, ним передбачався друк вихідних матеріалів лише тих фільмів, що створені державним коштом. Таким чином, під гарантований державний захист не підпадало все більше стрічок, створених приватними кіновиробниками з залученням іноземних партнерів. 

З ініціативи Довженко-Центру у новій редакції закону цю дискримінаційну норму було вилучено, однак, нові правила в підзаконних актах ще не прописані. 

Тож поки готується корпус регуляцій, які уможливлять рівне право на тривале державне зберігання всім фільмам, незалежно від джерел фінансування, Центр вирішив власними силами розпочати друк незалежних стрічок. які отримали міжнародне визнання впродовж останніх років. 

Першою був “Російський дятел”. 

Відбираючи фільм для друку, Довженко-Центр враховував його участь і нагороди на міжнародних фестивалях та успіх в національному прокаті.

«Сьогодні російський дятел зробив стрибок від цифрового до фізичного життя, долучившись до десятків тисяч чудових фільмів  Українського національного кіноархіву», – говорять продюсери фільму.

“Російський дятел” (англ. The Russian Woodpecker) – американсько-британсько-український фільм, спродюсований і знятий Чедом Грасією. Назва “Російський дятел” пов’язана з відомим радіосигналом, який транслювався Радянським Союзом на Захід у 1970-ті роки.

Прем’єра стрічки відбулася 24 січня 2015 року у конкурсі “Закордонне документальне кіно” на кінофестивалі “Санденс”-2015, де вона здобула Гран-прі за найкращий закордонний документальний фільм