Мультфільм тижня / Пригоди Перця (1961)

Довженко-Центр розпочинає другий сезон програми «Мультфільм тижня». У першому випуску нового сезону (і сімнадцятому загалом) ми дивимось заново відсканований анімаційний фільм «Пригоди Перця» (1961) режисерів Іполита Лазарчука та Ірини Гурвич.

Коротун, головний персонаж сатиричного журналу «Перець», отримує скаргу від лісових звірів. Взявши у помічники свого вірного друга, він одразу вирушає на допомогу в боротьбі з керівниками місцевого заводу та браконьєрами, які забруднюють природу та полюють на беззахисних звіряток.

Одночсно екологічний мюзикл і пригодницький фільм за мотивами сюжетів популярного свого часу журналу «Перець» став першим анімаційним фільмом нового Творчого об’єднання художньої мультиплікації при студії «Київнаукфільм».

Двадцятихвилинний мультфільм готували майже два роки непересічні кінематографісти. Автори фільму Ірина Гурвич та Іполит Лазарчук починали роботу в анімації ще у 1930-ті. Музику до фільму написав легендарний Оскар Сандлер, композитор, який серед іншого, активно співпрацював з естрадним дуетом Тарапуньки та Штепселя. На непростих зйомках «Пригод Перця» загартувалися майбітні класики української анімації: Володимир Дахно («Як козаки…», «Енеїда»), Давид Черкаський («Острів скарбів») та Євген Сивокінь («Людина і слово»).

Копія мультфільму зберігається у Фільмофонді. Українська версія була вперше відсканована Кінолабораторією Довженко-Центру у 2021 році.


Пригоди Перця / The Adventures of Perets

1961, УРСР, Київнаукфільм/ 21 хв.

Стрічку було наново відскановано Кінолабораторією Довженко-Центру у 2021 році.


Дивіться представлення мультфільму від дослідника кіно Станіслава Мензелевського:

Довженко-Центр – головний кіноархів України, де зберігається фільмофонд українського кіно. Крім належного зберігання та дослідження, ми постійно працюємо над удоступненням фільмів та пов’язаних з кіно архівних документів. У майбутньому ми запустимо онлайн-кінотеатр, де можна буде легально дивитися класику українського кіно в належній якості. В його очікуванні ми продовжуємо онлайн покази оцифрованих шедеврів українського кіно.