ПЕРЕМОЖНИЦІ ENVISION SOUND 2020/21

У листопаді 2020 року Британська Рада в Україні запустила першу програму грантів для композиторів Envision Sound за підтримки Довженко-Центру та таких партнерів, як Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA і Фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM.

Програма спрямована на те, щоб надати новим британським композиторам можливість написати оригінальні саундтреки до українських фільмів. Це сприятимиме встановленню міцніших зв’язків між Україною та Великою Британією в часи викликів, пов’язаних з пандемією. Британська Рада в Україні отримала 161 заявку, багато з яких – високої якості. 

Ми раді оголосити імена трьох композиторок, які отримають гранти Envision Sound:

Хлоя Найббс. Хлоя створюватиме саундтрек до короткометражного анімаційного фільму «Сьогодні» режисерки Юлії Шалімової. Її менторкою стане Енріка Шандроне

Хлоя Найббс – композиторка, яка досліджує сторітелінг, театральність та маргіналізовані голоси, ставлячи особливий акцент на феміністичні перспективи. Її роботи належать до Британської музичної колекції, включають композиції для опери та музичного театру, оркестру, хору, камерну музику, авторські пісні. Її музика звучала на радіо BBC 3 і виконувалась багатьма ансамблями, включаючи Riot Ensemble, Birmingham Opera Company та Project Instrumental. Робота Хлої також отримала підтримку від PRS Women Make Music Scheme та Jerwood Arts.

Ела Орліенс. Ела працюватиме над музикою до фільму «Процес Бейліса» (1917) режисера Миколи Брешко-Брешковського, наданого кіноархівом Національного центру Олександра Довженка. Ніл Бренд стане ментором Ели на наступні кілька місяців.

Ела Орліенс – виконавиця електронної музики, художниця, дослідниця та композиторка, яка живе в Лондоні. Її робота поєднує в собі елегантні, нуарні лементування, пишні та атмосферні фрагментовані оповіді, які з’явилися під різним впливом: починаючи від Радіофонічної майстерні BBC до серії дисків «Éthiopiques» та музики кінокомпозитора Бернарда Геррмана. З моменту свого сольного дебюту «Низьке Сонце / Високий Місяць» у 2008 році Орліенс отримує міжнародне визнання критиків за каталог робіт, що продовжує поповнюватися.

Орліенс гастролювала у Великобританії, Європі, США та Канаді, виконуючи музику в MoMA PS1, Нью-Йорк; MoCA, штат Массачусетс; на Венеціанській бієнале та в TATE, Великобританія. Вона працювала над кількома альбомами, саундтреками до фільмів, а також театральними та оперними творами. Вона також завершила ремікс роботи нью-ейдж новатора Ларааджі для музичного лейблу Warp, а її альбом «Circles Of Upper and Lower Hell» потрапив у шорт-лист Шотландського альбому року в 2017 році. Після виступу Орліенс з аудіовізуальної композицією «Night Voyager» за мотивами архівів NASA на фестивалі Sonica, вона приєдналися до списку Cryptic Artists у 2020 році. Вона є кандидаткою наук у галузі музики в Університеті Глазго.

Джо Рейнджер. Джо писатиме новий саундтрек до фільму режисерки Олени Сіятовської «Ваша Мішель» під керівництвом менторки Нейніти Десаї.  

Джо Рейнджер – музикантка і композиторка з класичною освітою, яка живе у Лондоні. Вона є членом знімальної групи BFI Network x BAFTA і входить до складу Молодіжної ради та Комітету з питань медіа в Ivor’s Academy. Також Джо має ступінь бакалавра в галузі музики (Університет Шеффілда – 2018) і магістра зі створення музики для кіно та телебачення (Кінгстонський університет – 2020). За короткий час роботи в цій індустрії вона працювала над різноманітними проектами, серед яких були короткометражні та художні фільми, продакшн-музика та альбоми виконавців. Зараз вона закінчує свій дебютний EP із сольною тромбоновою музикою. 

Крім того, нещодавно вона заснувала Audio Artemis – колектив для жінок у семплінгу. Метою колективу є підтримка та просування голосів жінок та гендерних меншин у світі аудіосемплінгу.  

Джо любить створювати насичену та захоплюючу оркестрову, синтезаторну та гібридну музику – багату на мелодії та гармонії – і спирається на свій великий оркестровий досвід мультиінструменталістки та співачки. Джо чудово  розповідає історій, які торкаються людської драми: як універсальної, так і конкретної. Вона прагне писати музику, яка допоможе людині  на глибокому емоційному рівні зрозуміти світ та людей навколо себе.

Режисерки:

Юлія Шалімова. Режисерка, дизайнерка, ілюстраторка. Народилася у Києві. Вивчала графічний дизайн у Київській державній академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука. Майже 10 років працювала графічною дизайнеркою в поліграфії. З 2010 року співпрацює з різними видавництвами як ілюстраторка. За цей час було видано 9 книг з її ілюстраціями. 

У 2018 році Юлія Шалімова закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, де вивчала режисуру анімаційного фільму (майстерня Євгена Сивоконя). Режисерка анімаційних короткометражних фільмів «Мандри» (2017, курсовий проект), «Ромео і Джульєтта» (2018, дипломний проект), анімаційного кліпу «Відчиняй» на пісню «На волю» етнічно-джазового гурту «GANNA» (2020), що отримали нагороди в Україні та за кордоном. Була номінанткою на Національну кінопремію «Дзиґа» у категорії «Анімація» (Україна, 2019), є переможницею міжнародного конкурсу «Shakespeare Shorts» (Велика Британія, 2020).

Олена Сіятовська. Художниця та режисерка. Народилася у Чеській Республіці. Виросла в Дніпрі, навчалася в Дніпровському національному університеті ім. О. Гончара (Україна) та Університеті Мистецтв у Познані (Польща), живе і працює у Києві. Сіятовська зосереджується на соціальних відносинах, правах людини та ідентичності в цифровому вимірі. У 2019 році отримала стипендію «Gaude Polonia» від Міністерства культури Польщі та брала участь у виставках та резиденціях в Україні, Польщі, Литві та Німеччині. «Ваша Мішель» – режисерський дебют Сіятовської. 

Envision Sound – міжнародна освітня програма для композиторів із України, Туреччини, Ізраїлю та інших країн Східної Європи та Центральної Азії, які бажають розвивати свої уміння в написанні музики для кіно. Це унікальна програма з вдосконалення навичок, отримання менторської підтримки і розширення контактів для представників кіно- та музичної індустрій, створена Британською Радою в Україні у партнерстві з Національним центром Олександра Довженка. Протягом трьох циклів програми у 2017-2020 роках 33 кінокомпозитори стали випускниками Envision Sound. Майже половина з них отримали можливість написати нову музику до сучасних та архівних українських фільмів.