Освітня складова і сучасний погляд на конвенційну історію українського кіно наявні в більшості проєктів Довженко-Центру – від кінолекторіїв до фестивалів. Проте, Довженко-Центр не лише зберігає, досліджує та популяризує українську кіноспадщину, але й трансформує традиційну систему кіноосвіти. Не секрет, що в сучасній традиційній системі освіти України навчальні можливості для кінокомпозиторів практично відсутні. Аби змінити ситуацію у цій сфері Національний центр Олександра Довженка та Британська Рада зініціювали Envision Sound – міжнародний мультидисциплінарний проект, до складу якого увійшли навчальна програма для композиторів, та презентація можливостей і продукції Довженко-Центру для широкого загалу.
Освіта
ENVISION SOUND
ENVISION SOUND – міжнародна освітня програма для композиторів із України, Туреччини, Ізраїлю та інших країн Східної Європи та Центральної Азії, які бажають розвивати свої уміння в написанні музики для кіно. Це унікальна програма з удосконалення навичок, отримання менторської підтримки і розширення контактів для представників кіно- та музичної індустрії, створена Національним центром Олександра Довженка у партнерстві з Британською Радою в Україні. Протягом трьох циклів програми у 2017-2020 роках 33 кінокомпозитори стали випускниками Envision Sound. Майже половина з них отримали можливість написати нову музику до сучасних та архівних українських фільмів.
У попередні роки менторами та гостьовими лекторами програми були одні з найбільш затребуваних композиторів Великобританії — Майкл Прайс (співавтор музики до серіалу “Шерлок” телеканалу BBC, володар премії “Еммі”), Нейніта Десаї (авторка музики та саундтреків для величезної кількості серіалів і фільмів провідних телекомпаній — BBC, HBO, ITV, С4, лауреатка премій Music+Sound Award, BAFTA Breakthrough Brits 2016-2017), Ніл Бренд (один із найкращих акомпаніаторів-імпровізаторів на піаніно у світі), а також українська композиторка Алла Загайкевич (володарка призу Української кіноакадемії “Золота Дзиґа” в номінації “Найкращий композитор”).