order-na-aresht-feat-vagonovozhatye-v-k-nopanoram-.jpg

“ОРДЕР НА АРЕШТ FEAT ВАГОНОВОЖАТЫЕ” В КІНОПАНОРАМІ

9 лютого в “Кінопанорамі” відбудеться показ стрічки Г. Тасіна “Ордер на арешт” (1926), яку наживо озвучить гурт “Вагоновожатые”.

Це вже не вперше, коли гурт долучається до проекту з озвучення німого кіно. Вперше ініційований Довженко-Центром музичний кіноперформанс з аншлагом відбувся восени 2016 року. Тоді фільм “Ордер на арешт” (1926) Г. Тасіна демонструвався в рамках 46-го МКФ Молодість і освітньої програми Центру “Культурфільм:Femme Mute”. 

“Робота цікава, кропітка і дуже незвичайна для нас, не так часто опиняєшся в системі координат, коли в одній точці перетинаються минуле, сьогодення і майбутнє!” – діляться враженнями учасники гурту.

ОРДЕР НА АРЕШТ                                                         

1926 УСРР, ВУФКУ (Ялта) , 84 хв.

Режисер: Георгій Тасін

Сценарист: Соломон Лазурін

Оператор: Альберт Кюн

Художник: Володимир Баллюзек

У ролях:  Віра Варецька, Хайрі Емір-заде, Алік Ліговецький, М. Кутузов, Ніколай Панов, Шорохова 

“Червоні” залишають місто, голова ревкому Сергій Каргальський просить свою дружину Надію залишитися і переховати у себе таємний пакунок з документами.

“Білі” входять в місто і одразу з’являються з обшуком на порозі Надії. Пакунок не знайдено, однак Надію заарештовують. “Білий” офіцер контррозвідник довго допитує її в садибі-штабі. Однак Надія твердо мовчить і сумлінно приховує місце знаходження пакунка, попри шантаж і загрози її сину, чоловіку і навіть глузду. 

“Ордер на арешт” – перший український радянський фільм, який тематизує традиційне мовчання жінки. Надію силують говорити, однак саме через навик мовчання вона протистоїть раціональному світові чоловіків і війни. Допит Надії Карагальскої перетворюється фактично на радянський аналог судового процесу з “Пристрастей Жанни Д’Арк”, які Карл Теодор Дреєр зніме через два роки після фільму Тасіна. Тому попри свою розважальну ауру з шпигунськими перевтіленнями, психологічними тортурами та романтикою революційних комітетів, “Ордер на арешт” є в той же час роздумом про емансипацію жінки та її роль в історичних та соціальних процесах громадянських війн. 

“ВАГОНОВОЖАТЫЕ – це досвідчена команда працівників трамвайного депо, які випадково виявили в салоні забутий кимось із пасажирів семплер і мікрофон. Гітара і барабани у них вже були. З тих пір їх майже не бачили в ремонтних боксах. Вони складають, записують і подорожують. Пропагують електронну екологію”. 

Український музичний гурт у 2013 році заснував фронтмен дніпропетровського гурту “И друг мой грузовик” Антон Слепаков та гітарист Валентин Панюта, в минулому учасник гурту “Lюк”.

 Музиканти виступали на фестивалях Атлас Вікенд, “Джаз Коктебель”, Республіка фест, Mirium Music Festival та інших. Жанри: electronic rock, IDM, spoken word. Учасники гурту: Антон Слепаков, Валентин Панюта, Станіслав Іващенко.