ogolosheno-peremozhtsya-konkursu-dizayn-proektu-muzeyu-k-no.jpg

ОГОЛОШЕНО ПЕРЕМОЖЦЯ КОНКУРСУ ДИЗАЙН-ПРОЕКТУ МУЗЕЮ КІНО

17 грудня в Культурному Кластері Довженко-Центр відбулася публічна презентація-обговорення результатів відкритого конкурсу дизайн-проектів Музею кіно.

Професійне журі заслухало 5 команд конкурсантів, роботи яких пройшли попередній відбір і відповідали технічному завданню конкурсу. Судді оцінювали проекти не лише з позицій архітектоніки: роботи мали втілювати основну ідею оновлених приміщень – кінематографічність та брали б до уваги алгоритми музейних процесів. Жодна з робіт не відповідала повністю усім зазначеним критеріям, однак кожна була ґрунтовною, містила свіжі ідеї, потужну технічну підготовку і креативні рішення.

Отож, найвищий суддівський бал отримала команда молодих архітекторів Morphogenesis у складі Корпусової Олександри та Анастасії Теор, студенток 5-го курсу КНУБА. Серед переваг проекту: кінематографічність концепції, сучасність, тематична доцільність, цілісність, ефективність використання ресурсів та готові рішення робочих елементів експозицій.

Переглянути та завантажити усі презентації конкурсантів у форматі PDF можна за наступними посиланнями:

За умовами, конкурсанти, які вибороли перемогу, окрім грошової нагороди, матимуть можливість імплементувати свій проект. Зважаючи на той факт, що до роботи було кілька зауваг, за рішенням суддівської комісії проект буде допрацьовано спільно з командою Центру Олександра Довженка, на базі якого розміститься музей.

Журі також відзначило роботи Сulmann Workshop, які запропонували оптимальні сучасні рішення з організації простору та зонування,  Майстерню Музейних Проектів Олександра Антонця за потужне технічне підґрунтя проекту і цілісність музейної структури, а також гармонічне дизайнерське рішення команди InLab, позбавлене, щоправда, прямого зв’язку з концепцією музею кіно.

Нагадаємо, конкурс тривав з 12 жовтня по 7 грудня включно. До конкурсу допускалися архітектори та дизайнери без обмежень. Одна із вимог – збереження індустріального простору кінокопіювальних цехів та його гармонізація з сучасними презентаційними технологіями. Під Музей кіно в Національному центрі Олександра Довженка виділена частина приміщень п’ятого поверху (площею 1200 м²), в яких раніше розташовувались цехи обробки плівки. Висота стелі – 5,78 м. Доступ на поверх забезпечується через 2 (потенційно – 4) ліфтові групи та 3 сходові марші.

Реалізація проекту запланована на перше півріччя 2016 року.