ogoloshen-peremozhts-programi-dlya-k-nokompozitor-v-envision-sound.png

ОГОЛОШЕНІ ПЕРЕМОЖЦІ ПРОГРАМИ ДЛЯ КІНОКОМПОЗИТОРІВ ENVISION SOUND

Британська Рада та Національний центр Олександра Довженка оголошують переможців Envision Sound — міжнародної навчальної програми для кінокомпозиторів із України та сусідніх країн.

Програма відбулася в Києві 18-23 лютого 2019 року. Протягом тижня 11 композиторів із України, Білорусі, Грузії, Естонії та Казахстану навчались під керівництвом британських менторів – кінокомпозиторів Нейніти Десаї та Деніела Патріка Коена. Також тренували учасників гостьові спікери, серед яких Ніл Бренд — відомий британський композитор, який уславився своїми саундтреками до німого кіно. Музичним куратором проекту виступила відома українська композиторка Алла Загайкевич.

Плідна робота учасників воркшопу була оцінена менторами і за результатами домашнього завдання (озвучування одного з запропонованих епізодів українських архівних або сучасних фільмів), роботи під час практичних занять та фінальної роботи над епізодами, представленої публічно в присутності режисерів, визначені переможці програми, які отримають підтримку своїх проектів від організаторів Envision Sound.

Гранти у розмірі до 1000 фунтів отримають:

від Британської Ради

– Лука Лебанідзе та Звяд Мгебрішвілі (Грузія), які писатимуть музику до фільму “Сіль from Bonneville” (реж. Семен Мозговий)

– Серж Синткей (Україна), який працюватиме над створенням музики до фільму “Між двома війнами” (реж. Аліна Горлова)

від Довженко-Центру

– Ольга Подгайська (Білорусь), Джудіт Партс (Естонія), які створять музичний супровід до українських німих фільмів, що будуть включені в програму Фестивалю німого кіно та сучасної музики “Німі ночі”, який пройде в Києві та Одесі в червні.

Окрім навчального курсу для обраних учасників, програма Envision Sound включала публічні події, під час яких широка аудиторія познайомилася з менторами та їхнім доробком і побачила провідні зразки класичного німого кіно в супроводі сучасної музики. Програма складалася з творчих вечорів менторів — Нейніти Десаї та Деніела Патріка, та двох показів реставрованих версій німих фільмів “Вежа мовчання” Йоханнеса Ґутера (1925) у супроводі випускника програми Envision Sound композитора Сергія Леонтьєва та гурту Sed Contra Ensemble та фільму “Шантаж” Альфреда Хічкока (1929) у супроводі Kyiv Fantastic Orchestra.

Більш детальна інформація про програму ENVISION SOUND: http://www.dovzhenkocentre.org/project/9/

Британська Рада — міжнародна організація Сполученого Королівства, мета якої полягає у поглибленні культурних зв’язків та освітніх можливостей. Ми сприяємо дружному діалогу та кращому порозумінню між людьми у Великій Британії та в інших країнах. Ми робимо це за допомогою позитивного внеску у Велику Британію та країни, з якими співпрацюємо, — змінюючи життя, створюючи можливості, налагоджуючи зв’язки та довіру. Ми працюємо в більш ніж 100 країнах світу у сферах мистецтва та культури, англійської мови, освіти та громадянського суспільства. Минулого року ми взаємодіяли з понад 75 мільйонами людей та охопили 758 мільйонів людей онлайн, трансляціями та публікаціями. З 1934 року ми є британською благодійною організацією, діяльність якої регулюється Королівською хартією і державними органами Великої Британії.

http://www.britishcouncil.org.ua

Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) – культурний кластер, заснований на базі державного фільмофонду України, що складається з фільмосховища з 5000 українських та закордонних фільмів, кінолабораторії, кіноархіву, музею кіно та медіатеки. Забезпечує збереження, дослідження, популяризацію та реставрацію національної кіноспадщини. Є єдиним членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні.

www.dovzhenkocentre.org