odinadtsyatiy-v-parizh-.jpg

“ОДИНАДЦЯТИЙ” В ПАРИЖІ

21 січня у Парижі розпочинається міжнародне турне “ПОБАЧИТИ УКРАЇНУ: DOCUDAYS UA МАНДРУЄ СВІТОМ” (SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR). Події фестивалю проходитимуть у приміщеннях кінотеатру La Filmothèque du Quartier Latin та арт-простору Jour et Nuit Culture. Проект SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR це акція у галузі культурної дипломатії, що реалізується Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA.

Протягом січня-серпня 2016 року проект SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR відвідає п’ять країн Європи: Францію, Німеччину, Італію, Іспанію та Грецію. У програмі фестивалю заплановані покази документальних фільмів, фотовиставки, зустрічі з українськими кінематографістами, а також лекції та дискусії за участю громадських активістів і правозахисників, які допоможуть глядачам краще зрозуміти ситуації, зображені у фільмах, та нададуть більше інформації про події у країні. 

У французьку програму, що триватиме майже місяць, увійшли шість українських неігрових стрічок, що в різні роки були показані на Docudays UA. Всі представлені стрічки за часом створення охоплюють майже століття й дозволяють побачити країну з різних ракурсів і культурно-історичних перспектив.

Це призери міжнародних кінофестивалів, які в останні роки відкривали світові українську документалістику: “Жива ватра” (2014) Остапа Костюка та “Час життя об’єкта в кадрі” (2012) Олександра Балагури, а також альманах “Євромайдан. Чорновий монтаж” (2014), який відображає три місяці революції і був першим фільмом-свідченням вибуху пробудженої гідності українців.

У програмі показів є і класика кінематографу – чорно-білий німий фільм “Одинадцятий” (1928) Дзиґи Вертова, в якому йдеться про 1920-ті роки, період будівництва соціалізму в Українській РСР та індустріалізації, часи, коли молоде покоління митців натхненно творило нову міфологію і працювало на радянську пропаганду. 

Показ стрічки відбудеться у супроводі живої музики у виконанні піаністки Софії Турти та композитора Антона Байбакова, який спеціально створив оригінальний саундтрек для “Одинадцятого” у рамках проекту «Коло Дзиги» – серії музичних кіноперформансів, започаткованих Центром Олександра Довженка

Про країну часів перебудови та перших років новітньої історії держави розповідають дві стрічки одного з перших незалежних українських документалістів Сергія Буковського «Завтра свято» (1987) і «Україна: Точка відліку» (2011).

Під час показів також відбудуться зустрічі та обговорення фільмів із режисерами Сергієм Буковським, Олександром Балагурою та продюсеркою Юлією Сердюковою.

Детальніша інформація на веб-ресурсах проекту: www.seeukraine.org, www.docudays.org.ua

За матеріалами прес-служби Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.