odinadtsyatiy-ta-jamala.ua-na-festival-porto-franko.jpg

“ОДИНАДЦЯТИЙ” ТА “JAMALA.UA” НА ФЕСТИВАЛІ PORTO FRANKO

15-18 червня на фестивалі Porto Franko в Івано-Франківську відбудеться спеціальна програма музичного  документального кіно, в рамках якого покажуть відновлений Довженко-Центром німий шедевр Дзиґи Вертова “Одинадцятий” і музичний документальний фільм “Jamala.UA” Анни Акулевич, який Довженко-Центр презентував в українських кінотеатрах напередодні Євробачення.

Так, 15 червня о 21:00 Porto Franko Music Docs відкриє “Одинадцятий” Дзиґи Вертова — один із найбільш впливових німих фільмів усіх часів. Музичний супровід до фільму створив композитор Антон Байбаков (переможець Міжнародного кінофестивалю на Ібіці, співпрацює з ДахаБраха, Катя Chilly). Фільм демонструватиметься із живим музичним супроводом самого Антона Байбакова та піаністки Софії Турти.

“Одинадцятий” (1928) – перш з трьох авангардистських стрічок, знятих Дзиґою Вертовим в Україні. Вертов казав, що “Одинадцятий” написано безпосередньо кінокамерою, без посередництва сценарію, і що камера замінила для нього перо письменника. Це дозволило режисерові стверджувати, що він винайшов чисту кінематографічну мову (водночас глибоко соціалістичну), в якій камера безпосередньо фіксує сиру матерію життя.

18 червня о 15:00 на фестивалі покажуть музичний документальний фільм Анни Акулевич “Jamala.UA”, в якому осмислено досвід української поп-зірки на шляху до міжнародного визнання.

У Івано-Франківську фільм особисто представить режисерка Анна Акулевич. Після показу буде нагода особисто поспілкуватися з авторами картини.

Музичний документальний фільм “Jamala.UA” – фільм-портрет, який відкриває іншу сторону Джамали: без гриму, світла прожекторів та гри на камеру.

Стрічка знімалася незалежною режисеркою Анною Акулевич за згодою співачки, але без її відома. Картина піднімає завісу над звичним сценічним і телевізійним образом співачки, дозволяючи побачити живу людину з її характером і принципами, сумнівами і втомою, слабкостями і ніжністю, але таку ж віддану головній справі свого життя – музиці.

Трейлер:

https://www.youtube.com/watch?v=20juBFo1Vdw

Окрім української програми, в рамках Porto Franko Music Docs буде унікальна нагода побачити на великому екрані ще 6 музичних документальних фільмів про культових музикантів світової сцени, серед яких Іґґі Поп, Нік Кейв та Юджин Ґудзь. Фільми нерідко фіксують співпрацю музикантів із не менш культовими фільммейкерами («Gimme Danger», стрічка Джима Джармуша про Іґґі Попа і The Stooges).

Детальніше із програмою можна ознайомитися тут: portofrankofest.com, kinolumiere.com

Ціна — 35 грн на один показ. Абонемент на всю програму (8 сеансів) — 200 грн.

Покази відбуватимуться у кінотеатрі “Люм’єр”, м. Івано-Франківськ.