odinadtsyatiy-dzi-i-vertova-na-ukra-nsk-y-vesn-2016-u-poznan-.jpg

“ОДИНАДЦЯТИЙ” ДЗИҐИ ВЕРТОВА НА “УКРАЇНСЬКІЙ ВЕСНІ” 2016 У ПОЗНАНІ

19 травня о 19:00 в приміщенні Jeżyckie Centrum Kultury (Jackowskiego 5-7, Poznań), в рамках виставки “Донбас – реконструкція пам’яті” щорічного фестивалю “Українська весна”, відбудеться показ відреставрованого кіношедевру українського режисера Дзиґи Вертова – “ОДИНАДЦЯТИЙ” (1928), що входить до циклу кіноперформансів КОЛО ДЗИҐИ – проекту Центру Довженка. Німий фільм покажуть у супроводі саундтрека, що був написаний до фільму українським композитором Антоном Байбаковим. Фільм представить Станіслав Мензелевський, керівник науково-програмного відділу Центру Довженка.

Сторінка події на веб-сайті фестивалю: http://poznajsasiada.org/events/9

“Одинадцятий” (1928) – перший з трьох авангардистських стрічок, знятих Дзиґою Вертовим в Україні. Одинадцятий рік радянської влади – період індустріалізації, зведення Дніпровської ГЕС та інших індустріальних гігантів. Режисер навмисне вирішив обійтися без “круглих дат2, щоб уникнути зайвого галасу та офіційних урочистостей. Камера фокусується тільки на головному – на праці, невтомному будівництві нової соціалістичної дійсності в Україні. 

“Одинадцятий” було відреставровано на базі Національного центру Олександра Довженка наприкінці 2012 року. Новий сучасний музичний супровід до фільму було створено українським композитором Антоном Байбаковим, незалежним виконавецем та звукорежисером кіно, який неодноразово був удостоєний престижних міжнародних нагород за створені ним саундтреки до класичнийх та сучасних кінофільмів.

Прем’єра музичного кіноперформансу “Одинадцятий” feat Антон Байбаков відбулася 27 березня 2012 року на закритті Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, і стала черговим доробком у серії ініційованих Довженко-Центром музичних кіноперформансів КОЛО ДЗИҐИ, в рамках яких відбуваються прем’єри відреставрованих українських німих фільмів у супроводі сучасної музики. 

14 травня у місті Познань (Великопольське воєводство, Польща) розпочнеться двотижневий фестиваль “Українська весна”. Вважається, що сьогодні це найбільший потужний фестиваль української культури в Польщі. Щороку в рамках фестивалю поляки мають нагоду познайомитись із українською культурою у всьому її різноманітті: як із найновішими трендами, що панують у культурному просторі України так і зі спільними українсько-польські творчими проектами. Фестивалі “Української весни” проводяться з 2008 року. Ініціатор: Почесний консул України у Познані Лукаш Горовський.

Програма фестивалю:

14 травня, 15:00, “Чорнобиль чудовий – Чорнобиль жахливий”: презентація коміксу “Чорнобиль. Зона2 та відкриття виставки “Чудовий Чорнобиль”.
Republika Tłusta Langusta

15 травня, 15:00, фільм: “Жива ватра”, реж. Остап Костюк. Кінотеатр Muza

15 травня, 19:00, концетр: Хору Славістів “Choryllisch”. Евангельсько-методистська церква

16 травня, 18:00, фільм: “Брати. Остання сповідь”, зустріч з режисером Вікторією Трофименко. Кінотеатр Muza

17 травня, 15:00, дебата: “Мандри проти течії”: зустріч з блоґером, активістом, міндрівником Вогданом Логвиненком. Будинок культури Orle Gniazdo

17 травня, 18:00, дебата: “Гідність після революції” – Андрій Бондар, Піотр Поґожельскі, Марта Студенна-Скруква. Інститут європейської культури (Ґнєзно)

17 травня, 18:00, дебата: “Пересування/Перемішування” – Віталій Шупляк, проф. Яцек Котус, Богдан Логвиненко, Оля Михайлюк. Meskalina

17 травня, 20:00, концерт: Make like a tree – Сергій Онищенко. Meskalina

18 травня, 19:30, концерт: Joryj Kłoc. Kontener Art

19 травня, 19:00, відкриття виставки: «Донбас – реконструкція пам’яті». Показу фільму “Одинадцятий” (1928), Jeżyckie Centrum Kultury

19 травня, 20:00, концерт: Ольга і Наталія Пасічник. Ратуша в Лешні

20 травня, 16:00, відкриття виставки: Оксана Цюпа “Моє жидівське щастя”, Познанська політехніка

20 травня, 20:00, концерт: Ольга і Наталія Пасічник. Pałac w Trzemboszu

20 травня, 20:00, концерт: Мирослава Которович, Ігор Саєнко. Центр хазацької культури в Хойні

21 травня, 9:30-18:00, Український ярмарок: Дзєвіча база бігає – Пробіг для України, майстер-класи (писання кирилицею, витинанки, листівки), “Весняні вигадки”, показ фільму “Вільні люди”, показ козацької боротьби

21 травня, 20:00, концерт: Мирослава Которович, Ігор Саєнко. Waga Miejska

22 травня, 11:30, відкриття виставки: Олега Шупляка. Грекокатолицька церква у Познані

22 травня, 17:00, концерт: E-Phasis і Наталія Сербіна. Waga Miejska

23 травня, 19:00, вистава «Лабіринт», реж. Анджей Щитко. Нова Сцена Центру Культури ZAMEK

Facebook-сторінка фестивалю: https://www.facebook.com/ukrainska.wiosna