У конкурсі на посаду гендиректора Довженко-Центру перемогла Олена Гончарук

У конкурсі на посаду генерального директора Національного центру Олександра Довженка, що відбувся 15 квітня, перемогла Олена Гончарук. Вона отримала 6 голосів.

На конкурс Олену Гончарук висунув колектив Довженко-Центру, частиною якого Олена є з жовтня 2016 року. Спочатку вона обіймала посаду менеджерки освітніх програм в структурі Музею кіно, а із вересня 2019 року очолила публічно відкритий Музей кіно Довженко-Центру.

У рекомендаційному листі, відправленому Міністерству культури та інформаційної політики, ми зазначили, що: «Олена Гончарук добре розуміє наявні виклики та проблеми Центру, без вирішення яких неможливий розвиток інституції:

? робота над поліпшенням стану будівлі, реновація фасаду
? побудова нового, спеціально обладнаного сховища для фільмофонду,
? розвиток та поповнення колекцій Довженко-Центру,
? завершення побудови простору медіатеки,
? дигіталізація архіву та створення онлайн-проєктів,
? запуск кінотеатру як у фізичному просторі, так і онлайн,
? провадження наукової й освітньої роботи,
? забезпечення роботи видавництва Центру тощо.

Це довгострокові завдання, реалізацію яких наш колектив зумів розпочати попри несприятливі умови та відсутність цільової державної фінансової підтримки, і які потребують продовження. Олена Гончарук є саме тою людиною, яка має чітке бачення перспектив у цій роботі та здатна ефективно керувати цими процесами та нашою командою».

Також у конкурсі брали участь: акторка і продюсерка Олена Лавренюк (отримала 5 голосів), громадянин Канади і бізнесмен Олексій Душутін та комерційна директорка Kiev Postproduction Ірина Колесник (обидва отримали нуль голосів). Ще двоє кандидатів відмовилися від участі перед конкурсом, хоча й подали документи, — заступник гендиректора Національної кінематеки України Тарас Босак та директор та співзасновник кіно-телекомпанії «ЮА плюс» Денис Калюжний.

В роботі конкурсної комісії брали участь: Ірина Подоляк (голова комісії), Пилип Іллєнко, Марія Задорожна –делеговані колективом Довженко-Центру, Юлія Сінькевич, Денис Іванов, Сергій Зленко – від громадських організацій, Сергій Тримбач, Владислав Берковський та Сергій Созановський – від Міністерства культури та інформаційної політики.

Трансляція конкурсного добору з виступами кандидатів на посаду гендиректора Довженко-Центру, голосування та заключення комісії: