nev-dom-p-dpalili-zhovten.jpg

НЕВІДОМІ ПІДПАЛИЛИ “ЖОВТЕНЬ”

29 жовтня в кінотеатрі “Жовтень”, під час показу фільму “Літні ночі” в рамках кінофестивалю “Молодість”, було вчинено пожежу. За словами очевидців загоряння сталось через димову шашку, яку кинув в зал невідомий під час показу. Підпал було здійснено під час показу фільму в рамках спеціальної програми фестивалю Sunny Buuny (Сонячний зайчик), яка має чітко окреслений фокус на проблематику ЛГБТ-спільнот. Свідки події пов’язують підпал саме з специфікою фільму, адже покази цієї програми неоднарозово були предметом погроз від невідомих радикально налаштованих осіб.  

Небайдужі мешканці Києва збираються провести в п’ятницю 31 жовтня зустріч-пікет під стінами КМДА з вимогами прозоро розслідувати підпал кінотеатру, виділити кошти на відновлення будівлі та гарантувати, що на цьому місці буде відбудовано кінотеатр за оригінальним проектом, а кінотеатр разом з ділянкою не буде передаватись у власність комерційним структурам. 

Як відомо кінотеатр неодноразово ставав предметом зазіхань, з метою виселення підприємства з будівлі. 4 грудня 2013 року був поданий позов про виселення кінотеатру з приміщення. Судова тяганина триває досі. У лютому 2014 року Київська адміністрація пообіцяла укласти з ТОВ “Кіноман” (кінотеатр “Жовтень”) нову угоду оренди на 3 роки. Разом з тим, 30 листопада, мер Києва, Віталій Кличко заявив, що договір оренди з ТОВ “Кіноман” буде продовжено.

Жертв та постраждалих немає. Вранці 30 листопада пожежу було припинено, однак постраждав головний зал кінотатру та прогорів дах