Неочікуваний поворот у справі щодо наказу про реорганізацію

У четвер, 29 червня, у Господарському суді міста Києва відбулося чергове судове засідання у справі щодо визнання незаконним наказу № 100 Держкіно про реорганізацію Довженко-Центру.

Планувались дебати – останні промови сторін та прийняття рішення. Ще на минулому засіданні 27 червня представники Держкіно шукали підставу чи привід зупинити провадження у справі.

Сьогодні відбулось щось дивовижне: представник Держкіно заявив клопотання про закриття провадження у справі у зв’язку із відсутністю предмету позову, тобто відсутністю наказу!

Держкіно видало новий наказ, яким визнало оскаржуваний наказ про реорганізацію таким, що втратив чинність. Для цього рішення першій заступниці голови Держкіно Юлії Шевчук вистачило одного дня перерви між засіданнями, 28 червня, хоча розгляд справи тривав майже 9 місяців, і представники Держкіно послідовно захищали «ідею реорганізації, яка не порушує жодних прав Довженко-Центру».

Ми могли б порадіти цьому жесту, зробленому символічно до Дня Конституції, але усвідомлюємо, що подібні накази Держкіно владне видавати і скасовувати щодня. Найближчими часом нас може чекати новий наказ, так само загрозливий і необґрунтований.

Суддю також здивував такий розвиток подій. Було оголошено перерву до 17:00 11 липня для вивчення нових обставин та підтвердження повноважень Юлії Шевчук на підписання відповідних наказів.

Інтертитр: Кармелюк (1931), реж. Фавст Лопатинський