nats-onalniy-tsentr-oleksandra-dovzhenka-na-sheffield-doc-fest.jpg

НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА НА SHEFFIELD DOC/FEST

Національний центр Олександра Довженка спільно з Британською Радою в Україні, Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA та іншими представниками української кіноспільноти відвідає Міжнародний фестиваль документального кіно Sheffield Doc/Fest, що проходитиме з 5 по 10 червня 2015 року в місті Шеффілд. Українська делегація представить сучасні неігрові роботи на найбільшому британському документальному кінофорумі.

Україна, попри великий медіа-бум, й досі залишається terra incognita для значної частини світу. Українські кінематографісти (продюсери, режисери, кіноінституції) познайомлять міжнародну спільноту з українськими документальними фільмами останнього десятиріччя і з тими процесами, які стосуються фінансування, дистрибуції і популяризації неігрового кіно в Україні. Для просування українського кінематографу на міжнародній сцені вперше на 22-му Sheffield Doc/Fest відбудеться презентація сучасної української документалістики Keep Calm and Shoot in Ukraine. У конференції, що відбудеться 7 червня, візьмуть участь режисери Сергій Буковський, Валентин Васянович, Роман Бондарчук, а також Олександра Миколишин (Національний центр Олександра Довженка) і Пилип Іллєнко (Державне агентство України з питань кіно). Модеруватиме захід британський кінокритик, знавець східноєвропейського регіону, Ян Гайдн Сміт.

Також на конференції буде представлений перший Каталог українського документального кіно, до складу якого увійшли фільми 2013-2015 років. Каталог був створений командою Docudays UA за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Sheffield Doc/Fest щорічно організовує один з наймасштабніших в Європі майданчиків для підтримки, розвитку та комерційного просування документалістики. Він також відомий своїми інноваційними проектами. Зокрема тут працюють платформи, на яких досліджують уплив цифрових медіа, соціальних мереж, ігрової індустрії на документальний продукт, проводять конференції з цифрової й інтерактивної оповідки (digital storytelling), влаштовують різноманітні заходи для вивчення новітніх технологій та організовують зустрічі для працівників кіноіндустрії.

Українська делегація зокрема відвідає такі заходи: сесію присвячену роботі Кіноринку, яку модерує Жан-Жак Перетті, зустріч з торговими агентами і дистриб’юторами, круглий стіл присвячений питанням фінансування і пошуку грантів на документальні проекти, зустріч з представниками найбільших кіноархівів, зустріч з продюсерами, міні-пітчинг, на якому кінематографісти зможуть представити свої проекти, документальний кампус, круглий стіл присвячений телевізійній документалістиці та ін.

Крім того, до цьогорічної конкурсної та позаконкурсної програм Sheffield Doc/Fest увійшли декілька українських стрічок. До секції Instigators & Agitators, що об’єднує фільми, в яких зафіксовані історії радикальних вчинків,  увійшли “Все палає” Олександра Течинського та “Майдан” Сергія Лозниці. 

У короткометражному конкурсі Short Doc Award змагається один із переможців Docudays UA-2015 – фільм “Медик іде останньою” режисерки Світлани Шимко.

У повнометражному конкурсі Grand Jury Award представлена українсько-американська стрічка “Російський дятел” Чада Грасіа.

Склад української делегації

Пилип Іллєнко (голова Державного агентства України з питань кіно)

Олександра Миколишин (керівник департаменту промоції кіно Національного центру Олександра Довженка)  

Роман Бондарчук (режисер та арт-директор Docudays UA)

Сергій Буковський (режисер)

Валентин Васянович (режисер)

Елла Штика (продюсер)

Ігор Савиченко (продюсер)

Олена Федюк (режисер)

Дар’я Бассель (програмний координатор Docudays UA)

Вікторія Лещенко (програмний координатор Docudays UA)

Надія Парфан (співзасновниця Фестивалю кіно та урбаністики “86” та 86PROKAT)

Анна Бубнова (Британська Рада в Україні)

Національний центр Олександра Довженка — державне підприємство, що об’єднує державний кіноархів художніх фільмів та кінокопіювальну лабораторію. Фактично – державна фільмотека України. Єдиний член Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні.

Британська Рада є міжнародною організацією Сполученого Королівства із культурних відносин та освіти, яка була заснована у 1934 році. Вона створює можливості для розбудови міжнародних зв’язків між Британією та іншими країнами та вибудовує довіру між людьми по всьому світу.

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він проходить щороку в останній тиждень березня у Києві. По завершенню Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази тривають із жовтня до грудня (включно).