Музей кіно поповнився нагородою European Film Awards

У понеділок, 13 лютого, відбулася публічна передача особливої нагороди European Film Awards до Музею кіно Довженко-Центру.

У грудні 2022 року на церемонії нагородження European Film Awards у Рейк’явіку нагороду Eurimages Co-Production Award 2022 отримали Юлія Сінькевич, Дар’я Бассель, Саша Костіна і Єгор Олесов від імені усіх кінопродюсерів України. Тоді ж зі сцени церемонії нагородження продюсери озвучили вимоги Довженко-Центру й кіноспільноти до Держкіно, та заявили про намір передати статуетку European Film Awards в Музей кіно на знак поваги до інституції, що займається збереженням кіноспадщини.

Олена Гончарук, керівниця Музею кіно:

«Українські продюсери отримали цю нагороду як визнання сміливості та стрімкого розвитку, що проявилися у воєнний час. Для нас це стало неочікуваною та величезною приємністю, що, отримавши нагороду від Європейської кіноакадемії, ви погодили між собою передати її Довженко-Центру. Це важлива частина української кіноісторії. Колектив Довженко-Центру вдячний за підтримку не тільки у великій війні, але й у внутрішній боротьбі, яка дається великою ціною. Та Довженко-Центр – це сильна команда. Передача цієї нагороди – визнання нашої єдності та нашого поступу».

Юлія Сінькевич, продюсерка, співзасновниця Української кіноакадемії:

«Цією нагородою європейський фонд підтримки спільного кіновиробництва і прокату Єврімаж щороку відзначає одного продюсера, що є найбільш успішним в копродукції. Але у 2022 році нагорода була присуджена абсолютно всім українським продюсерам.

Звичайно, це символічний жест. Це визнання не тільки успіхів українського кіно, але і мужності наших кінематографістів, що борються за наше кіно, за наші цінності і майбутнє. Для нас це також символічно – передати нагороду саме в Музей кіно Довженко-Центру. Ми хочемо, щоб Музей поповнювався багатьма іншими нагородами, експонатами, артефактами.
Тепер усі українські продюсери, які не мали змоги бути на церемонії, можуть прийти в Довженко-Центр і побачити нагороду, що є нашим спільним надбанням».

Денис Іванов, продюсер, член правління Європейської кіноакадемії у Східній Європі:

«Я хотів подякувати всім колегам-продюсерам, які за уже майже рік повномасштабного вторгнення, майже рік кривавої війни, проявили лідерські якості, мудрість, проактивність. Саме від продюсерів багато чого залежить. Від того, наскільки продюсери розгублені або, навпаки, зібрані та можуть залучати ресурси, залежить, як вони можуть підтримувати таланти в своїй країні у непрості часи. Багато продюсерів пішли до лав ЗСУ або стали волонтерами. Тому я дійсно пишаюся своїми колегами, які за цей рік зробили дуже-дуже багато – українське кіно є ледь не на кожному фестивалі, на кожній платформі.

Ми хочемо, щоб Центр існував. Щоб ця статуетка і багато інших нагород та артефактів продовжували тут зберігатися, продовжували цю тяглість. Ми щасливі, що ця відзнака – вже теж частина нашої спільної історії, яка буде зберігатися в колекції Довженко-Центру».

Після проголошення промов, керівниця Музею кіно Олена Гончарук та продюсерка Юлія Сінькевич підписали документи про передачу нового експонату в Музей кіно Довженко-Центру.