lekts-ya-olgi-bryuhovetsko-v-tsentr-dovzhenka.jpg

ЛЕКЦІЯ ОЛЬГИ БРЮХОВЕЦЬКОЇ В ЦЕНТРІ ДОВЖЕНКА

В п’ятницю 4 вересня, у приміщенні Dovzhenko Centre Art Cluster (Київ, вул. Васильківська, 1) відбудеться лекція “По той бік «етнографізму”: оптичне несвідоме фільму “Тіні забутих предків”» кандидатки філософських наук, старшої викладачки кафедри культурології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Ольги Брюховецької.

Початок о 19:00

ВХІД – ВІЛЬНИЙ.

Програма вечора:

19:00 – лекція Ольги Брюховецької “По той бік “етнографізму”: оптичне несвідоме фільму “Тіні забутих предків”»;

20:00 – Показ фільму “Тіні забутих предків”, реж. Сергій Параджанов.

Ольга Брюховецька – теоретикиня кіно і візуальної культури, кандидатка філософських наук, старша викладачка кафедри культурології Національного університету «Києво-Могилянська академія». Закінчила філософський факультет Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка та магістерську програму з культурології НаУКМА, кадидатська робота присвячена психоаналітичній теорії кіно. На даний час займається дослідженням українських фільмів Параджанова в контексті візуальної культури постсталінізму.

По той бік “етнографізму”: оптичне несвідоме фільму “Тіні забутих предків”:

“Через 50 років після виходу найважливішого українського фільму другої половини ХХ століття постає питання: чи є ще щось в ньому, чого ми не бачили? Чи не веде статус класичного твору до певної сліпоти стосовно нього? Спроба вийти за межі панівного наративу “етнографізму”, як би ми його не оцінювали, позитивно чи негативно, дозволяє побачити у цьому фільмі щось нове. До цього закликав і сам Параджанов, який заявив якось: “У фільмі немає жодної екзотики. І щоб у цьому переконатися, вам треба переглянути його не менше шести разів.” Саме таке щільне дослідження фільмічного тексту допоможе розкрити те, що знаходиться за верхнім, найбільш очевидним шаром етнографічної екзотики. Отже, ми спробуємо покласти фільм на психоаналітичну кушетку і дістатися до його несвідомого.”

Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/1709746955910843/