lekts-ya-dzheymsa-steffena-v-tsentr-dovzhenka.jpg

ЛЕКЦІЯ ДЖЕЙМСА СТЕФФЕНА В ЦЕНТРІ ДОВЖЕНКА

3 вересня 2015 у приміщенні Арт-кластера ​”Довженко-Центр” (Київ, вул. Васильківська, 1) відбудеться лекція “Чи був Сергій Параджанов політичним режисером?” американського дослідника Джеймса Стеффена.

Початок о 19:00

ВХІД – ВІЛЬНИЙ.

Джеймса Стеффен – автор книги “Кіно Сергія Параджанова”, яка стала першим повним дослідженням творчості режисера англійською мовою. Книга, написана на стику дисциплін, окрім особистості і робіт Параджанова, також торкається питань політики, етнічності, сексуальності та культури в колишніх радянських республіках. Дослідження Стеффена отримало багато схвальних відгуків у міжнародних наукових виданнях і пресі:

“…Стеффен пропонує розгорнуту інформацію про норми і практики на кіностудіях в Україні, Грузії, Вірменії, і частково в Росії протягом тих десятиріч, коли Параджанов створював свої фільми: від початку 1960-х аж до середини 1980-х. Прочитавши книгу, можна отримати вичерпний огляд радянського кіно останніх двох десятків років існування СРСР”

Стефані Сендлер, Гарвардський університет, The Russian Review

“Стеффену вдалося словесно відтворити унікальний стиль Параджанова, який є простим і сяючим, таким, що змушує вас хотіти переглядати його фільми знову і знову”

Бірджіт Беймарс, редактор Studies in Russian and Soviet Cinema

За посиланням ви зможете ознайомитись із уривком з книги Джеймса Стеффена, перекладено на українську: http://www.ktm.ukma.edu.ua/show_content.php?id=1734

Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/985500724813798