kulturf-lm.-syeedfch.-lost-_-found-lekts-ya-bogdana-nebesya.jpg

КУЛЬТУРФІЛЬМ. ВУФКУ. LOST & FOUND: ЛЕКЦІЯ БОГДАНА НЕБЕСЯ

14 червня о 19:00 в Довженко-Центрі відбудеться лекція відомого дослідника української культури, професора університету Брока (Едмонтон, Канада) Богдана Небесьо “Стиль фільмів Олександра Довженка та ідея національного кіно в Україні”.

Захід відбудеться в рамках традиційної кінолекційної освітньої програми Довженко-Центру КУЛЬТУРФІЛЬМ, яку цього року присвячено українському кіно 1920-х та майбутній виставці ВУФКУ. Lost & Found.  

Під час зустрічі Богдан Небесьо презентує україномовний переклад книги “Німа кінотрилогія  Олександра Довженка”, яка стала фактично першою спробою познайомити українського глядача із сучасною західною академічною розвідкою присвяченою «німій трилогії» Олександра Довженка (“Звенигора” (1928), “Арсенал” (1929) і “Земля” (1930)). 

У форматі лекції Богдан Небесьо розкаже про сучасний західний погляд на ВУФКУ ( Всеукраїнське фотокіноуправління) та радянську культурну історію 1920-х та українське кіно зокрема. Так, у випадку Олександра Довженка, Небесьо окреслить той унікальний національний контекст, у якому створювалися фільми Довженка, розглядаючи режисера як представника української інтелігенції 1920-х років, яка визнала Жовтневу революцію, але разом з тим впливала на національну та культурну політику Радянської України.

Леція супроводжуватиметься показом фрагментів фільмів Олександра Довженка та картин інших режисерів цього періоду.

Вхід вільний

Реєстрація на подію: https://goo.gl/forms/1jPJ8n4dgEJmNoOC2 

Facebook-подія: https://www.facebook.com/events/1681105225277011/ 

Культурфільм – кінолекційна освітня програма, формат якої виходить за рамки академічної кіноосвіти, розглядаючи кіно в його соціальному, культурному та історичному вимірах, поєднуючи синефільський досвід з аналітичним.

Культурфільм “ВУФКУ. Lost & Found” відкриває освітню програму масштабної виставки “ВУФКУ. Lost & Found”, яка відбудеться в Музеї кіно Національного центру Олександра Довженка восени 2018 року.

“ВУФКУ. Lost & Found” – виставковий проект, що має на меті висвітлити  діяльність Всеукраїнського фотокіноуправління (ВУФКУ) – державної організації, яка успішно монопольно та автономно керувала українським кінематографічним процесом в перше десятиліття Радянської України (1922-1930).

Богдан Небесьо – відомий дослідник українського кіно та української культури. Професор університету Брока в Едмонтоні, Канада. Автор численних монографій та історичних досліджень, співавтор книг Alexander Dovzhenko: A Guide to Published Sources (CIUS Press, 1995), The A to Z of Ukraine (Scarecrow Press, 2010), Historical Dictionary of Ukraine (Scarecrow Press, 2013), “Німа кінотрилогія Олександра Довженка” (Національний центр Олександра Довженка, 2017).