КОЛО ДЗИҐИ. ЛЮДИНА З КІНОАПАРАТОМ

22 грудня 2011 р. о 19:30 в приміщенні Київського планетарію відбудеться музичний кіноперформанс КОЛО ДЗИҐИ, присвячений 115-й річниці з Дня народження класика світового кінематографу Дзиґи Вертова.

В рамках кіноперформансу на єдиному в Україні сферичному екрані діаметром 25 метрів буде показано фільми чотирьох великих авангардистів — братів Давида, Михаїла, Бориса Кауфманів та Ежена Деслава: «Людина з кіноапаратом», «Марш машин», «Електричні ночі» та «Монпарнас».

Знятий 1929 року в Україні братами Дзиґою Вертовим і Михаїлом Кауфманом фільм “Людина з кіноапаратом” вважається одним із найвизначніших маніфестів європейського кіноавангарду. Стрічка, знята без акторів і декорацій, розповідає про строкате життя українських мегаполісів часів непу: Одеси, Києва, Харкова. В 2010 році журнал Entertainment Weekly назвав “Людину з кіноапаратом” одним із 12 документальних фільмів, які змінили світ.

Короткометражки «Марш машин», «Електричні ночі» та «Монпарнас» створені в 1927 та 1929 роках у Парижі режисером-авангардистом Євгеном Слабченком, відомим світу під псевдонімом Ежен Деслав. Тільки нещодавно повернуті з небуття (випадково знайдені в гаражі будинку на півдні Франції кінознавцем Любомиром Госейком), вони ввійшли в повну ретроспективу Деслава, проведену Центром Помпіду 2004 року. Перший свій фільм “Марш машин” Деслав зняв з оператором Борисом Кауфманом — молодшим братом Дзиґи Вертова.

Авангардистське КОЛО ДЗИҐИ — символічна позачасова зустріч режисерів-однодумців в космічному просторі планетарію.

Стрічки проектуватимуться на купол Планетарію.

Саундтреки до фільмів виконають Dj Derbastler та Ensemble Nostri Temporis. Спеціальна подія вечора – концерт The Maneken (live).

Цифрова реставрація стрічок здійснена Національною кіностудією художніх фільмів імені Олександра Довженка в рамках програми з відновлення української кінокласики.