kolekts-ya-f-lm-v-ukra-nskogo-k-noavangardu-v-kannsk-y-med-atets-.jpg

КОЛЕКЦІЯ ФІЛЬМІВ УКРАЇНСЬКОГО КІНОАВАНГАРДУ В КАННСЬКІЙ МЕДІАТЕЦІ

Національний центр Олександра Довженка передав колекцію фільмів українського радянського кіноавангарду і альбом кіноплакату до Каннської медіатеки. Відтепер в кінозалі медіатеки відвідувачі зможуть переглянути фільми “Людина з кіноапаратом” (1929) Д. Вертова, “Земля” (1930) О. Довженка, “Навесні” (1929) М. Кауфмана та віднайдений “Хліб” (1929) М. Шпиковського, які було відреставровані Довженко-центром і наново озвучено сучасними музикантами.

Також до медіатеки було передано двомовний фотоальбом “Український кіноплакат 1920-х років. ВУФКУ”, до якого увійшли понад 100 репродукцій українських кіноплакатів. Серед них – роботи як всесвітньовідомих плакатистів, зокрема братів Стенбергів, Михайла Длугача, Йосипа Герасимовича, так і досі незнаних українських майстрів плакату Ібрагіма Літинського, Мирона Чеповського, Йосипа Кузьковського, Костянтина Болотова та інших.

Знаменита Каннська медіатека розташовується у вілі Ротшильдів на Лазурному узбережжі. Щодня з вівторка по суботу відвідувачі вільно можуть ознайомитися з книгами, періодичними виданнями, газетами а також аудіовізуальною продукцією . Для перегляду фільмів колекції в Медіатеці облаштовано невеликий кінозал.