kannskiy-dvotizhnevik-rezhiser-v

КАННСЬКИЙ ДВОТИЖНЕВИК РЕЖИСЕРІВ

Національний центр Олександра Довженка запрошує кінематографістів до участі в Каннському Двотижневику режисерів.

Двотижневик режисерів (Quinzaine де Réalisateurs) було започатковано Гільдією французьких режисерів в 1969 році як наслідок подій травня 1968 року, коли Каннський фестиваль було скасовано на знак солідарності з робітниками-страйкарями. Двотижневик є незалежною секцією, яка проводиться паралельно з Каннським кінофестивалем з метою допомоги кінематографістам і налагодження зв’язку між режисерами, критиками й глядачами. Починаючи з першої програми 1969 року, захід тісно пов’язаний з авангардизмом та авторським кінематографом, водночас лишаючись джерелом, з якого Каннський фестиваль регулярно черпає режисерські кадри.

У різні часи програму Двотижневика складали фільми Вернера Герцоґа, Райнера Вернера Фассбіндера, Нагіси Ошима, Джорджа Лукаса, Мартіна Скорсезе, Кена Лоуча, Джима Джармуша, Міхаеля Ханнеке, Шанталь Акерман, Спайка Лі, Жан П’єра і Люка Дарденн, Софії Копполи, серед яких і фільми українських кінорежисерів Юрія Іллєнка (“Дебедине озеро. Зона”, 1990) та Ігоря Мінаєва (“Холодний березень”, 1988, “Перший поверх”, 1990). У різні часи в заході брали участь Робер Брессон, Мануель де Олівейра, Стівен Фрірз, Єжи Сколімовський, Вільям Фрідкін, Френсіс Форд Коппола…

На тлі інших секцій Каннського кінофестивалю Двотижневик режисерів вирізняється своєю незалежною свідомістю, неконкурентним середовищем і бажанням приносити задоволення непрофесійним глядачам кінофестивалю, які можуть купити абонемент на відвідування всіх показів Двотижневика або придбати квитки на окремі покази.

Сповідуючи еклектичність і свободу сприйняття в усіх формах, Двотижневик режисерів приділяє особливу увагу щорічному виробництву повнометражних художніх, короткометражних і документальних фільмів, появі експериментальних стрічок і навіть сучасним популярним жанрам, якщо в таких картинах присутнє самовираження окремо взятої талановитої людини й оригінальна режисура.

Двотижневик режисерів представляє програму короткометражних та ігрових фільмів, а також документального кіно з усього світу.

Виписки з регламенту

Реєстрація фільму на Двотижневик режисерів повинно здійснюватися окремо від реєстрації на будь-яку іншу секцію Каннського кінофестивалю.

Для перегляду вашого фільму відбірковою комісією, потрібно починаючи з кінця грудня 2012 року створити обліковий запис за онлайн-адресою www.pro.quinzaine-realisateurs.com.

За винятком особливих випадків, всі заявки фільмів, поданих у програму Двотижневик режисерів, повинні відповідати таким вимогам:

1. Фільми мають бути відзняті протягом 12 місяців до початку фестивалю.

2. Фільми не повинні бути показані в Інтернеті.

3. Фільми не повинні бути показані по телебаченню або виходити в комерційний прокат у Франції. За винятком іноземних фільмів у країнах походження, фільми не повинні брати участі в будь-яких міжнародних кінофестивалях або кіно-подіях (за винятком кіно-ринків). Програма вважається міжнародною, якщо в ній представлені фільми з різних країн. (Цей пункт не стосується короткометражних картин (тривалістю не більше 60 хвилин).