k-nopokaz-mr-nazustr-ch-na-festival-fantastiki-literracon.jpg

КІНОПОКАЗ “МРІЇ НАЗУСТРІЧ” НА ФЕСТИВАЛІ ФАНТАСТИКИ LITERRACON

У п’ятницю, 7 жовтня о 16:30, в рамках фестивалю фантастики LiTerraCon кінознавчиня Довженко-Центру Анна Онуфрієнко разом із донькою відомого українського письменника-фантаста Олеся Бердника – Громовицею Бердник – представить наданий Центром фільм “Мрії назустріч” (1963) реж: Михайло Карюков, Отар Коберідзе. 

Стрічку знято за повістю “Серце всесвіту” Олеся Бердника, який був одним із засновників Української Гельсинської групи з прав людини.

У 60-х роках радянська фантастика переживає розквіт, після провальних для цього жанру в СРСР 30-50- х, коли соцреалізм практично повністю замінив собою усі інші прояви утопічного в кіно. Фільм “Мрії назустріч” суттєво відрізняється від голлівудських зразків жанру не тільки через те, що знімається по інший бік барикад в розпал Холодної війни, але також і своїми формальними пошуками.

Розмірений ритм і всюдисущий закадровий голос відсилають глядача до формату наукового кіно, яке стало альтер-его радянської фантастики цього періоду. Доволі простий сюжет втілюється надзвичайно потужними мистецькими засобами.

Футуристичні декорації для картини створив Юрій Швець, художник першого радянського науково-фантастичного фільму “Космічний рейс” (1935).

Крім того, саме в цій картині вперше в радянському кіно звучить електронна музика, для створення якої композитор старшого покоління Вано Мураделі запросив молодого експериментатора Едуарда Артємьєва. Майбутній автор музики для “Соляріса” і “Сталкера” Тарковського на синтезаторі АНС записав “космічну” частину саундтреку, що став його першою роботою в кіно.

В недалекому майбутньому земляни встановлюють зв’язок із розумними істотами з планети Центурія. Інопланетний зореліт вирушає у бік Землі, але невідомі обставини змушують його здійсни аварійну зупинку на Марсі. На його порятунок відправляють космічний корабель “Океан”. У передчутті зустрічі з невідомим, герої задаються питаннями, які наміри мають чужинці, чи вдасться з ними порозумітися, що їх штовхнуло до подорожі – жага знань, чи колонізаторські амбіції.

III Міжнародний фестиваль фантастичної літератури і уявних світів LiTerra Con пройде у Києві з 7 по 9 жовтня 2016 року. Цього року фестиваль фантастики приймає майданчик Cultprostir Hub, розташований у Музеї історії Києва (вул. Богдана Хмельницького 7, поряд із виходом м. “Театральна”).

Детальніше про программу: http://li-terra.kiev.ua/uk/festival/fest2016/program-2016/