k-nematograf-chn-marki

КІНЕМАТОГРАФІЧНІ МАРКИ

Національний центр Олександра Довженка спільно з Українським державним підприємством поштового зв’язку “Укрпошта” ініціювали випуск поштових марок на кінематографічну тематику.

Перші дві марки присвячені програмному документальному фільму “Людина з кіноапаратом” (1929).

Формат кожної марки – 33х30 мм.

Номінал кожної марки – 2,00 грн.

Кількість зчіпок – 8 (16 марок).

Тираж зчіпки – 109 000 примірників.

“Людина з кіноапаратом” — німий експериментальний кінофільм Дзиґи Вертова, один з найголовніших маніфестів світового кіноавангарду. Вплив фільму “Людина з кіноапаратом” на документальне кіно як жанр був просто феноменальним. У списку 12 найзначиніших документальних фільмів, складеному американським часописом «Entertainment Weekly», “Людина з кіноапаратом” посіла 11-те місце. Під час XIII міжнародного фестивалю у Мангеймі (Німеччина) кінокритики з 24 країн назвали “Людину з кіноапаратом” серед 20-ти найкращих документальних фільмів усіх часів і народів.

У фільмі, зйомки якого проходили в Києві, Одесі та Харкові, було використано практично всі спеціальні кінематографічні засоби, які існували в той час: від подвійної експозиції до прискореної зйомки.

Поштові марки № 1268 “Фільм “Людина з кіноапаратом”. 1929″ (Man with a movie camera. 1929) та № 1269 “Фільм “Людина з кіноапаратом”.1929″ (Man with a movie camera. 1929), надруковані зчіпкою з двох марок, введені в обіг та вважаються дійсними для оплати послуг поштового зв’язку в усіх відділеннях “Укрпошти”.