hl-b-na-k-nofestival-u-voices.jpg

“ХЛІБ” НА КІНОФЕСТИВАЛІ У VOICES

7 липня в рамках Вологодського міжнародного фестивалю європейського кіно VOICES буде показано нещодавно перевідкритий і реставрований шедевр ВУФКУ – кіноепос “Хліб” (1929). Заборонений  протягом десятиліть й нещодавно відреставрований Центром Довженка фільм Миколи Шпиковського, було створено в один рік з Довженковою «Землею». Коли фільм Довженка давно увійшов до кінематографічного канону, стрічка Шпиковскього, донедавна лишалася невідомою широкій аудиторії. І це попри те, що розробляючи тему колективізації «Хліб» утворює з «Землею» нею парадоксальну світоглядну, ідеологічну та  естетичну пару. Фільм буде показано з живим музичним супроводом білоруських музикантів PORT MONE. Показ фільму на фестивалі VOICES відбудеться о 23.00 на опен-ейр майданчику консисторії старовинного Вологодського Кремля.

Цьогоріч VOICES відбудеться вже вп’яте. Фестивалю, зосередженому на європейському кіно, протягом свого існування вдалося ангажувати безперечних геніїв індустрії. Так, у різні роки, VOICES відвідали Бела Тарр, Йос Стеллінг, Олександр Сокуров та багато інших.

2013 року на замовлення фестивалю німого кіно та сучасної музики “Німі ночі” та Національного центру Олександра Довженка білоруське інструментальне тріо PORT MONE створило музичний супровід до фільму, відреставрованому на базі Довженко-Центру в 2012 році. Прем’єра фільму з новим музичним супроводом відбулася 2013 року на фестивалі “Німі ночі” 23 червня в Одесі та 13 вересня в Києві на відкритті фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬфест. В жовтні фільм було представлено на найбільшому фестивалі німого кіно Le Giornate del Cinema Muto в Порденоне, Італія в рамках ретроспективної програми українського кіно “Великий експеримент”.

Нагадаємо, що торік Довженко-Центр представив на фестивалі VOICES  реставровану версію “Землі” Олександра Довженка в супроводі ДахаБраха. Показ мав неймовірний успіх, завдяки якому дирекція кінофестивалю запропонувала Центру знов представити в якості спеціальної події фестивалю новоозвучене українське німе кіно.