gra-mo-v-muzey-d-af-lm-neznayomka-z-kra-ni-sonyachnih-zaychik-v.jpg

ГРАЄМО В МУЗЕЙ: ДІАФІЛЬМ “НЕЗНАЙОМКА З КРАЇНИ СОНЯЧНИХ ЗАЙЧИКІВ”

Діафільм, цей протокінематографічний жанр освітнього або розважального характеру, напевне, пам’ятають чи не всі радянські діти. Формально діафільм є послідовністю окремих зображень, що складаються в ілюстровану розповідь. Він був своєрідною відповіддю на американські комікси.

Проекція діафільмів – дешевша за кінопроекцію – стала доступною та улюбленою домашньою розвагою не одного покоління. Часом в комплекті з діафільмами йшли вінілові платівки з записом текстових коментарів до зображення. Для роботи над діафільмами часто запрошували відомих художників-ілюстраторів.

В епоху швидкоплинних образів Національний центр Олександра Довженка та Національний художній музей запрошують вас подивитися діафільм, цей старовинний зразок slow art, та наново пережити дитячий глядацький досвід уже разом із власними дітьми.

Діафільм «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків» створений у 1991 році за однойменним оповіданням знаменитого Всеволода Нестайка на київській студії “Укркінохроніка”. “Незнайомка” продовжує цикл оповідань, присвячених пригодам у країні Сонячних Зайчиків, проте може читатися і як самостійний літературний твір.

Дотепна і динамічна історія про школярів, які потрапляють до фантастичного світу, де їм доведеться зустрітися і навіть змагатися з різними чудернацькими героями не залишить байдужими як дітей, так і їхніх батьків.

Малюнки для діафільму створив відомий український художник Анатолій Василенко. Старша публіка легко впізнає його авторський стиль – в радянські часи він багато працював в періодичній пресі як карикатурист (в журналах “Перець” і його дитячій версії “Перченя”, “Барвінок”, “Малятко”, “Веселі картинки” та ін.), за власними сценаріями створював комікси для дітей. Останнім часом багато співпрацював з політичними журналами. В 2000-х ілюстрував три книги для видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”, зокрема й культову дитячу повість “Тореодори з Васюківки” Всеволода Нестайка.

Текст читає Богдан Бенюк.