festival-k-no-ta-urban-stiki-86.png

ФЕСТИВАЛЬ КІНО ТА УРБАНІСТИКИ “86”

В рамках першого Фестивалю кіно та урбаністики “86”, який відбудеться у Славутичі з 24-27 квітня буде продемонстровано фільм Георгія Шкляревського «Мі-кро-фон!», наданий Центром Довженка. Фільм про наслідки аварії на ЧАЕС поза 30-кілометровою зоною відчуження та їх замовчування радянською владою був знятий 1988 року в Народницькому районі Житомирської області. Відзнятий одним із перших з циклу робіт режисера про Чорнобиль, фільм отримав  низку міжнародних нагород (приз ФІПРЕССІ в Оберхаузені, 1989; Головний приз у Фрайбурзі, 1990; Диплом кінофестивалю, Швеція). Фільм буде представлено 26 квітня в спеціальній програмі фестивалю «Чорнобильський набір».

Георгій Шкляревський народився 1937 року у Вінниці. Закінчив Львівський державний медичний інститут (1960) і Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого (1967). Працював у Львівському медінституті. З 1967 р. – режисер “Укркінохроніки”.

Нещодавно, в рамках Docudays.ua 2014 було презентовано іншу стрічку за участі режисера – “Щаблі демократії” (1992), що увійшла до виданої Центром Довженка DVD-збірки “Щаблі демократії. Критична школа української документалістики 1987–1995”.

Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86» – це спроба виходу за межі Зони. Як зазначають організатори: «Ми шукаємо нові перспективи і несподівані погляди на Чорнобиль. Ми виходимо з власної зони комфорту – їдемо геть з мегаполісу. Ми наважились ризикнути і провести міжнародну культурну подію в малому українському місті. Наша програма пронизана місцевим контекстом: простір Славутича заохочує до урбаністичних рефлексій, а природа Полісся та близькість Станції змушують мислити екологічно. Наша мрія – перетворити наймолодше місто України в глобальний майданчик мистецьких, урбаністичних, екологічних інновацій».Деталі щодо доїзду та проживання на фестивалі.