f-lmi-vertova-u-mar-upol-.jpg

ФІЛЬМИ ВЕРТОВА У МАРІУПОЛІ

10 та 11 листопада 2016 року  в Маріуполі покажуть два фільми з унікального проекту Центру Довженка “Коло Дзиги”: “Ентузіазм. Симфонія Донбасу” та “Людина з кіноапаратом”.

Покази організовує арт-платформа ТЮ за адресою вул. Митрополитська, 19 о 19:00.

ЕНТУЗIЯЗМ: Симфонiя Донбасу

Режисер: Дзиґа Вертов

Оператор: Борис Цейтлін

Асистент режисера, монтаж: Єлизавета Свілова

Звукорежисер: Петро Штро

При озвучуванні фільму використано музику Дмитра Шостаковича з Симфонії №1

Виробництво УКРАЇНФІЛЬМ, 1930

Реставрація 2011 року

Субтитри: англ.

Ентузіязм (Симфонія Донбасу) — перший український звуковий фільм. Знятий 1930 року метром світового кіноавангарду Дзиґою Вертовим, він був першим кінотвором, в якому реальні промислові та буденні звуки слугували створенню музичного образу, а не лише ілюстрації візуального ряду.

Присвячений першому п’ятирічному плану, фільм оспівує індустріалізацію, колективізацію, пропагує боротьбу з неписьменністю та релігією. Ентузіазм було знято в рік початку згортання програми українізації, ознаки якої на Донбасі ще рясно фіксує камера оператора Бориса Цейтліна.

Випущений на екрани 2 квітня 1931 року, фільм, названий Чарлі Чапліним однією з найбільш вражаючих звукових симфоній, невдовзі було вилучено з прокату й забуто. Його було перевідкрито лише в 1960-х роках з відновленням інтересу до радянського авангарду на Заході.

Фільм відреставровано на базі Національної кіностудії художніх фільмів ім.О.Довженка на замовлення Державного агентства України з питань кіно в 2011 році.

“Я ніколи не міг уявити, що ці індустріальні звуки можна організувати так, аби вони здавалися прекрасними. Я вважаю Ентузіазм однією з найбільш хвилюючих симфоній, які я коли-небудь чув. Містер Дзига Вертов – музикант. Професори мають учитись у нього, а не сперечатися з ним.”

Чарлі Чаплін

Людина з кіноапаратом, 1929

УСРР, Київська кінофабрика ВУФКУ, 68 хв

Режисер:Дзиґа Вертов

Оператор: Михаїл Кауфман

Субтитри: англ., франц., нім., ісп., рос.

Знятий 1929 року в Україні братами Дзиґою Вертовим і Михаїлом Кауфманом фільм “Людина з кіноапаратом” вважається одним із найвизначніших маніфестів європейського кіноавангарду.

Стрічка, знята без акторів і декорацій, розповідає про строкате життя українських мегаполісів часів непу: Одеси, Києва, Харкова.

В 2010 році журнал Entertainment Weekly назвав “Людину з кіноапаратом” одним із 12 документальних фільмів, які змінили світ.

Репрем’єра відреставрованої версії фільму в живому музичному супроводі DjDerbastler відбулася 25 грудня 2012 року в Київському планетарії.