-f-gen-ya-ta-gamlet-u-dovzhenko-tsentr-.jpg

“ІФІГЕНІЯ” ТА “ГАМЛЕТ” У ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРІ

З 27 по 29 травня в Довженко-центрі відбудуться покази вистав театральної компанії Dollmen. Для участі – з’їжджаються артисти з кількох країн.

27 травня в 19:00 в культурному просторі Довженко-центру покажуть візуально-музично драматичну  виставу  “ІФІГЕНІЯ В ТАВРИДІ. НАРЕЧЕНА ДЛЯ ТЕРОРИСТА” в постановці Дмитра Костюминского. Музику для вистави написав Олексій Ретинський, а голосом проекту виступила Назгуль Шукаєва – співачка, що володіє рідкісним діапазоном голосу.

“Іфігенія. Наречена для терориста” – це сучасна версія однієї з найкривавіших  історій грецької міфології, яка сталася в Тавриді (так стародавні греки називали сучасний Крим).

Особливістю постановки є те, що вона одночасно розгортається у трьох площинах завдяки аудіо-візуальним технологіям.

Ця вистава рефлексує на теми глобалізації, світового тероризму і засилля медіаконтенту в сучасній реальності. А також порушує проблеми ролі України на світовій арені та самоідентифікації українського народу.

У великого аргоського царя Агамемнона було троє дітей: Іфігенія, Електра і син Орест. Богиня Артеміда зажадала, щоб Агамемнон приніс їй в жертву свою дочку Іфігенію. Він  зробив це, але в останню мить Артеміда зглянулася і зберегла їй життя. Дівчину відправили в далеку Тавриду, де вона стала жрицею в храмі. Іфігенія повинна була готувати до смерті усіх чужинців, яких заносило в ці краї. Одного разу, в полон потрапляють двоє друзів, яких Іфігенія має стратити. Одним з них виявляється її рідний брат Орест …

У виставі беруть участь: Вікторія Литвиненко, Ігор Аронов, Іван Заверталюк, хор ALTER RATIO під керівництвом Ольги Приходько. 

28 і 29 травня відбудеться показ міжнародного україно-швейцарський проекту “ГАМЛЕТ. ВАВИЛОН” – це авторська інтерпретація текстів письменників різних історичних епох на тему твору У. Шекспіра “Гамлет”, нанизаних на сучасну проблематику глобального мультикультуралізму. Драматургічну основу вистави створила письменниця Катерина Бабкіна, музична концепція – композитор Олексій Ретинський, постановка – Дмитро Костюминський.

Головну роль у виставі виконує швейцарський актор Бартоломей Созанські, Гертруду зіграє Вікторія Литвиненко, а Офелію Тетяна Гаврилюк з Dakh Daughters, композитор Олексій Ретинський вийде на сцену ще й як актор. 

Це поєднання українського фольклору з концепціями цюрихської музичної школи, драматичної гри актора кількох європейських театральних шкіл і художнє освоєння сучасних технологічних засобів.

Олексій Ретинский, композитор: “Процесс написания музыки к спектаклям “Гамлет Вавилон“ и “Ифигения в Тавриде“ не был созданием, что называется, “музыки к …“. Работая с режиссером Дмитрием Костюминским и всей нашей командой, мы создаем условия, где все элементы будущего театрального произведения, параллельно вырастая, взаимовлияют друг на друга, добавляя к “саду расходящихся тропок“ спектакля еще и еще одну тропу. Само собой разумеется, что в условиях ограничений театральной сцены и временных рамок, эти тропки обречены пересекаться и в точках своих многочисленных пересечений генерируют новые смыслы».

“Гамлет. Вавилон” – колаборація швейцарської компанії Korpüs Animüs і української Dollmen, вперше представлений глядачам в 2013 році, в Україні його показали тільки 3 рази, після чого проект почав свою історію міжнародного прокату, і був зіграний в Женеві, Навшателе, Відні, Цюріху.

Дмитро Костюминський, режисер: “Возобновляем проекты  по нескольким причинам: есть потребность общества в этих спектаклях и есть потребность говорить у нас. Актуальность “Гамлета” особенно чувствуется на фоне с сегодняшней реальной проблемой эмиграции (это одна из важных линий спектакля). Решение сыграть “Ифигению” было принято после просмотра видеозаписи взрыва с камеры видеонаблюдения в Коптском храме пару месяцев назад. Проекты очень сложные и технически, и по своей организации, будем адаптировать их в Довженко-Центр. Но, это хорошо, спектакли обретут что-то новое”.

Вистави проводяться за підтримки “Дикого театру” в партнерстві з Довженко-Центром.

 “Мы продолжаем поиск ярких и незаурядных коллективов в рамках проекта “Тоже дикие”. Компания Dollmen Дмитрия Костюминского – именно такая. Они делают важные и сильные спектакли, которые могут менять культурную атмосферу. Приятно, что Довженко-Центр согласился быть партнером и организовать у себя показы этих спектаклей” – комментирует директор Дикого театра, Ярослава Кравченко.

27-29 травня 2017, 19:00

Квитки 150-250 грн/ вул. Васильківська, 1