Зютфен: Кінопоказ «За двома зайцями»

У місті Зютфен (Нідерланди) в кінотеатрі Luxor у квітні щонеділі відбуваються покази української кінокласики. Усі виручені кошти будуть відправлені на потреби Довженко-Центру.

17 квітня показуємо «За двома зайцями» Віктора Іванова – стрічку, що посіла 17 місце в списку 100 найкращих фільмів в історії українського кінематографу.

Позаяк цирульнику Свириду Голохвостому-Голохвастову не бракує світських амбіцій, але хронічно не вистачає грошей, він шукає вигідного шлюбу. Його вибір — «по-загранічному образована» Проня Прокопівна з 10 тисячами приданого, але справді його серце гучно “шкварчить” від скромної красуні Галі. Розв’язку абсурдного любовного трикутника побачить весь Поділ разом з Кожум’яками.

Віктор Іванов, учень — по черзі — Ейзенштейна й Довженка, більшу частину професійного життя присвятив комедійному жанру («Пригоди з піджаком Тарапуньки», «Шельменко-денщик», «Ключі від неба», «Веселі Жабокричі»). Після «Шельменка» за Квіткою-Основ’яненком і фільму-спектаклю «Сто тисяч» за Карпенком-Карим, «За двома зайцями” завершують його авторську трилогію екранізацій “легкої» української літератури. Фільм планувався як чергова пересічна постановка за безпечним сюжетом з підручника-хрестоматії, однак «Зайцям» судилася несподівано щаслива глядацька доля. Щоправда, весь Союз, включно з УРСР, багато років передивлявся фільм в російськомовному дубляжі; оригінальну українську доріжку було знайдено і відновлено у 2010-х за сприяння Довженко-центру.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ