Шкурник

Жовтень: Кіноконцерт «Навесні»

Спеціальний показ фільму до дня народження режисера Миколи Шпиковського. Стрічку представить кінознавець Довженко Центру Станістлав Бітюцький.

Авантюрно-пригодницький роуд-муві, абсолютно нехарактерний для свого часу, в якому в рівній мірі висміювалися бюрократизм, фанатичність та абсурдизм більшовиків і клептократична пихатість білих – один із небагатьох прикладів української ранньої кінокомедії. Революційна агітація червоних висвітлена у фільмі в відверто саркастичних тонах.

Стрічку було створено на основі повісті відомого в 1920-х роках українського письменника Вадима Охріменка, близького друга Максима Рильського. Заборонений до показу одразу після виходу на екрани (фільм так і не демонструвався в РСФСР та Європі), «Шкурник» багато років пролежав на полицях спецхранів.

2011 року копію негативу фільму було куплено в Держфільмофонді Росії, де зберігся єдиний його екземпляр (з українськими інтертитрами). На основі цієї версії фільму Національною кіностудією ім. О.Довженка 2012 року після сканування в роздільній зданості 2К було завершено цифрову реставрацію стрічки. Наразі копія фільму зберігається в Фільмофонді Національного центру Олександра Довженка.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ