ZELYONKA FEST В КУЛЬТУРНОМУ КЛАСТЕРІ ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР

З 20 по 25 квітня в Культурному кластері Довженко-Центр фестиваль Zelyonka Fest 1.6 представить шість постановок відомих західних танцювальних театрів з Великобританії, Норвегії, Польщі, Литви та спільний україно-іспанський проект. Традиційно в рамках фестивалю пройде конкурс молодих хореографів та шоу кейс найбільш сильних українських робіт.

Основним майданчиком фестивалю в цьому році стане Культурний кластер ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР (вул. Васильківська, 1). На його території пройде 6 днів фестивалю: презентація проекту «Відеотанець», програма вистав сучасного танцю, програма української платформи танцю та конкурс молодих хореографів.

Міжнародну програму відкриє постановка THERE норвезької танцювальної кампанії JO STRØMGREN KOMPANI (JSK). Цей спектакль вже 13 років збирає повні зали по всьому світу. У ньому розповідається історія радянських дисидентів, які мають можливість розпрощатися зі своїм минулим. У центрі уваги внутрішня боротьба людини, складний вибір між зрозумілим, хоч і ненависним, минулим та абсолютно невідомим майбутнім, що в свою чергу  вселяє страх. Яскраві, подекуди комічні, образи надають постановці легкість і надовго залишаються з глядачем. Показ відбудеться в середу 20 квітня о 20:00 на території Культурного кластера ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР на 5-му поверсі.

Fb-подія: https://www.facebook.com/events/2013070055584130/

У четвер 21 квітня можна буде побачити спільну україно-іспанську постановку ADUR. Робота, створена ​​Хорхе Хаурегуі Аллу спільно з українськими танцівниками, присвячена темі сили, яка є з народження у кожної людини. Вона не тільки надає їй життєву енергію, а й пов’язує всіх людей між собою. Хтось зберігає її, а хтось втрачає, а разом з нею і цінність людяності в своєму житті. Відверта і динамічна постановка присвячена пошуку відповіді на питання, що ж це за сила і як її зберегти? Показ відбудеться на території Культурного кластера ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР на 5-му поверсі о 20:00.

Наступним буде спектакль Славоміра Кавчіньского “Ніжинський. Свято снів” – одна з найяскравіших робіт Польської Платформи Танцю. Постановка представляє собою нове бачення легендарного балету на музику Ігоря Стравінського. Моновистава-подорож через різні стани розуму Вацлава Ніжинського, з одного боку легендарного новатора танцю, а з іншого сильної та чутливої ​​особистості з дуже непростою долею. Подивитися роботу можна буде в п’ятницю 22 квітня о 20:00 на території Культурного кластеру  ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР на 5-му поверсі.

.

У суботу, 23 квітня, вечірню програму почне друга робота Танцтеатру Padi Dapi Fish з Литви “Діор в Москві”. Постановка підіймає цікаву тему ідентичності жінок пострадянського покоління. Чи зберігається вона все ще, в якій мірі? Що собою являє? У чому суть контрасту гендерних ролей жінок сходу і заходу? Як трансформувалася специфічна роль радянської жінки в безліч ролей наших сучасниць. Вистава буде показана на території Культурного кластера ДОВЖЕНКО-ЦЕНТна 5-му поверсі о 19:00.

Відразу ж після “Діор в Москві”, в одному концертному блоці, буде показаний спектакль-імпровізація Каті Попової та Саші Козина 8 BITS. Російсько-американська команда хореографів прагне використовувати мистецтво для створення більш міцних зв’язків між людьми, чиї країни знаходяться в стані конфлікту. 8 БІТ запитує швидко плинуче сучасне суспільство: «Як ми взаємодіємо і вивчаємо нове?». Робота створює внутрішній діалог між розмовною мовою, мовою тіла і мовою програмування, розкриваючи їх відмінності і вивчаючи сам по собі процес розуміння.

В неділю, 24 квітня,  о 19:00 на території Культурного кластеру ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР продовжить програму танцювальна кампанія з Великобританії IGOR & MORENO. Їх робота IdiotSyncrasy – це дуже позитивна постановка, що передасть глядачеві прекрасний настрій та відчуття щастя. Ігор Ужелай та Морено Соліас через спів і танець накопичують та поділяють з глядачем позитивні емоції. Їх мета звернути увагу на те, чим вже володіє кожна людина, а саме тілом та голосом.

Fb-подія: https://www.facebook.com/events/552558678238339/

У понеділок, 25 квітня, танцювальний театр з Великобританії Loguidice Dance Company представить свою нову постановку “Дикі”. Протягом вистави 4 танцівника наближаються до фізичного відчуття життя через історію любові, втрати та жертвопринесення. Через скульптурну та поетичну хореографію глядач переноситься на темну сторону майже фантастичного досвіду. Вистава показує, що означає шукати відповіді одночасно на духовному та фізичному рівні, досліджуючи межі краси і крихкості людського існування. Показ пройде о 20:00 на території Культурного кластеру ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР.

Fb-подія: https://www.facebook.com/events/538977172956558/

Крім показу зарубіжних робіт і програми українського шоу кейсу, Zelyonka Fest 1.6 продовжить традицію проведення конкурсу молодих хореографів. Досвід показує, що він, з одного боку, є чудовою нагодою для молодих артистів проявити себе, з іншого – показати міжнародній танцювальній спільноті швидко зростаючий потенціал України. Подивитися на роботи молоді можна буде у суботу, 23 квітня, о 12:00 у просторі “Плівка” Культурного кластера ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР.

Традиційно під час фестивалю пройде активна програма майстер-класів, лекцій та дискусій. Українські та зарубіжні хореографи проведуть свої презентаційні воркшопи, щоб розповісти про свої підходи до створення танцю. Окремо пройдуть класи для професіоналів, початківців, а також дітей і підлітків. В рамках українського шоу кейсу також пройдуть три панельні дискусії.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ