“ЗА ДВОМА ЗАЙЦЯМИ” З ОРИГІНАЛЬНОЮ УКРАЇНСЬКОЮ ФОНОГРАМОЮ

Легендарний фільм «За двома зайцями» покажуть з відреставрованою українською фонограмою. Показ відбудеться в рамках фестивалю «Молодість», 27 жовтня, в Кінотеатрі «Київська Русь», об 11:50.

Україномовний фільм, знятий на кіностудії Довженка у 1961 році, було згодом дубльовано російською, а його оригінальна фонограма довго вважалася втраченою.

Відомо, що виконавиця головної ролі фільму Маргарита Криницина наполягала на тому, що українська фонограма фільму збереглася й просила віднайти її, аби відновити оригінальну версію фільму.

Презентація реставрованої версії фільму відбудеться за участі оператора стрічки Вадима Іллєнка.

За українською версією “За двома зайцями” полювали кілька десятків років. Символічно, що українську фонограму не вдавалося знайти – чи, бодай, оприлюднити для публіки, – доти, поки не було знайдено обидві відомі натепер вцілілі версії. З 2010 року було відомо про існування української фонограми на кіностудії Довженка, проте фільм в оригінальній озвучці так ніхто й не бачив. 2012 року, коли українську версію фонограми було також віднайдено в маріупольському фільмофонді, дивним чином знайшлась і київська плівка.

Тепер, на основі обидвох плівок Центр Довженка створив реставровану україномовну версію фільму.

Вхід за списком, який формується на сторінці цього заходу у фейсбуці https://www.facebook.com/events/481738345267464/?ref=5

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ