ВИСТАВКА Г.Р. ҐІҐЕР. АЛІЄНАЦІЯ

30 травня у Довженко-Центрі за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні та в рамках Molodist Kyiv International Film Festival відкриється перша в Україні ретроспективна виставка лауреата премії “Оскар” за найкращі візуальні ефекти, швейцарського художника-сюрреаліста ГАНСА РУДОЛЬФА ҐІҐЕРА (1940-2014).

Г.Р. ҐІҐЕР, enfant terrible світового мистецтва, «батько біопанку», є автором дизайну найбільш впізнаваного образу монстра у світовому кінематографі – Чужого. Рівно 40 років тому, у 1979 р. вийшов на екрани перший однойменний фільм (реж. Рідлі Скотт), що назавжди змінив жанри sci-fi та жахів, потужно вплинув на поп-культуру й дизайн у кіно, комікси та комп’ютерні ігри, здобувши мільйони фанатів у всьому світі.

32 оригінальні графічні твори та 7 скульптур 1960-2000-х рр., як знакових, так і раритетних, таких, що відображають пошуки митця на різних етапах його творчого шляху, з 30 травня до 30 червня можна буде побачити на виставці у холі Довженко-Центру. В експозиції будуть представлені “Біомеханоїди” 1960-х, “Трип-Тихон” 1970-го, біомеханічні пейзажі 1970-х, енциклопедичний автопортрет 1976-го, ранній концепт-арт для нереалізованого фільму Алехандро Ходоровського “Дюна” та для фільму “Чужий”. Серед найбільш вражаючих робіт – двометрова скульптура “Чужого”.

Більше про митця та його творчість відвідувачі виставки дізнаються з документального фільму «Темна Зірка: Світ Г.Р. Ґіґера» (Dark Star: H. R. Gigers Welt, 2014, реж. Белінда Саллін) та з кінолекторію Довженко-Центру, що продемонструє фільми 1960-1980-х років, знятих за життя митця та його безпосередньої участі.

Твори надано Museum HR Giger (Грюєр, Швейцарія), заснованим самим художником у 1998 р.

Куратори: Marco Witzig (Швейцарія), Carole Glauser (Швейцарія), Myroslava Hartmond (Україна).

Дизайн експозиції – Dana Kosmina

Спеціально до виставки дизайнери Bad Studios Лев Плотніков й Анастасія Станішевська створять трейлер та серію авторських плакатів з доповненою реальністю (AR).

Виставка триватиме з 30 травня по 30 червня 2019

Години роботи: 12:00 – 20:00

Понеділок вихідний

Вхід 80 грн.

Пільговий квиток 50 грн. для студентів та пенсіонерів за наявності дійсного посвідчення.

Вхід для дітей до 16 років – тільки у супроводі дорослих, за ціною пільгового квитка.

Вхід вільний для співробітників музеїв, осіб з інвалідністю 1-2 групи, учасників бойових дій за наявності дійсного посвідчення.

30 травня запрошуємо на перші події паралельної програми:

– 18:00 – спеціальний музичний перформанс Українського Імпровізаційного Оркестру Ukrainian Improvisers Orchestra під керівництвом Дмитра Радзецького, натхненний Г.Р. Ґіґером.

– 19:00 – Кураторська дискусія за участі Марко Вітцзиґа, Кароль Ґлаузер Піду та Мирослави Хартмонд.

Організатори: Довженко-Центр, Посольство Швейцарії в Україні, КМКФ “Молодість”

Партнери: Швейцарська культурна фундація Pro Helvetia, Presence Switzerland, Museum HR Giger

Медіа-партнери: UA: Суспільне мовлення, Новое Время, Левый Берег – LB.UA, WAS

Генеральний радіо-партнер: Radio ROKS

Проект є складовою мультидисциплінарної програми “Чужа Швейцарія” до 40 річчя прем’єри фільму «Чужий», ініційована Посольством Швейцарії в Україні:

27.05 – показ відреставрованої оригінальної версії фільму «Чужий» (1979) в рамках КМКФ «Молодість», Кінотеатр «Київ», вул. Велика Васильківська, 19.

30.05 – 30.06 Ретроспективна виставка Г.Р. Ґіґера «АЛІЄНація», Довженко-Центр, вул. Васильківська 1, м.Голосіївська.

30.05 – 12.06 Виставка «Camera Obscura. Ґіґер та фотографія. 1950-1960-ті». Галерея Triptych: Global Arts Workshop, Андріївський узвіз, 34. Щодня, 11.00 – 19.00, вхід вільний.

02.06 концерт швейцарського рок-гурту The Young Gods, Monteray Club, вул. Прорізна, 8.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ