VII ФЕСТИВАЛЬ НІМОГО КІНО ТА СУЧАСНОЇ МУЗИКИ «НІМІ НОЧІ»: FEMME MUTE

8-10 липня в Одесі на причалі яхт-клубу Морвокзалу відбудеться 7-й Фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі», найбільший в Східній Європі в своїй категорії.

Темою фестивалю обрано жіночу емансипацію, бурхливий розвиток якої припав на 1920-і роки, період розквіту німого кіно. Розтягнена в віках, але концентрована в десятилітті німого кіно історія небувалого походу жінки на шляху до визволення та віднайдення себе – це також захоплива історія народження нової екранної чуттєвості.

В програмі фестивалю – дві світові репрем’єри українських фільмів, які довгий час вважались втраченими. Реставрований Національним центром Олександра Довженка фільм Петра Чардиніна «Тарас Трясило», найдорожчий кінопроект епохи, був віднайдений лише в 1998 році у Франції. Головні ролі в ньому зіграли Амвросій Бучма та Наталя Ужвій. Фільм озвучить французький джазист Тьєрі Майяр. Авангардистський експеримент Михаїла Кауфмана «Небувалий похід» (1931), що розповідає історію колективізації (індустріалізації) українського села лише 2015 року був перевідкритий Національним центром Олександра Довженка завдяки новій музиці, написаній композитором Антоном Байбаковим на замовлення Центру. Муза Девіда Ґріффіта Ліліан Гіш зійде на екран в американській стрічці «Вітер» (1928) шведського режисера Віктора Шьострьома, в подальшому – виконавця ролі професора Ісака Борга в Бергманових «Суницях» (1957). Фільм озвучить київський квартет нової музики «Supremus».

Шедевр китайського психологічного кіно «Богиня» (1934), інспірований європейською соціальною драмою 1920-х, озвучить білоруський акордеоніст Ягор Забєлов, який тріумфально виступив на «Німих ночах» в 2014 році. Британське німе кіно буде представлено психологічним трилером класика Ентоні Асквіта «Коттедж в Дартмурі» (1929), який увібрав у себе авангардистські експерименти з монтажем, детективний сюжет та драматизм воістину гічкоківського розмаху. Стрічку на електронних перкусіях озвучить мексиканський дует Los Jaigüey.

Від стрічки «Чорний хід» (1921) прийнято вести відлік німецького кіноекпресіонізму. Похмура зображальність фільму яскраво відтіняється сугестивною акторською роботою Генні Портен, великої акторки раннього німецького кіно. Цей фільм буде присвятою багаторічному учаснику та талісману фестивалю Юрію Кузнєцову, видатному джазовому імпровізатору, учениця якого Юлія Запорожець (Julinoza) озвучить стрічку.

На титулах сетів цьогорічного фестивалю – імена великих кінодів Сходу та Заходу: Жуань Лін‘юй, Наталія Ужвій та Ліліан Гіш, чиє обличчя обрано образом 7-х «Німих ночей».

Співорганізатор фестивалю – Національний центр Олександра Довженка.

За підтримки Державного агентства України з питань кіно та Одеської міської ради. Партнери фестивалю – Британська рада в Україні, Французький інститут, ГО «Самопоміч».

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ