Українська нова хвиля: Перезавантаження. Прем’єра
21 ТРАВНЯ
СЦЕНА 6 ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРУ
21 травня в Довженко-Центрі відбудеться прем’єра Української нової хвилі – альманаху кращих короткометражних фільмів 2020 року. Цьорічна Хвиля виходить із заголовком “Перезавантаження”.
Перезавантажується сам формат показу Хвилі. Попередні 7 років Довженко-Центр прокатував альманах кращих українських короткометражних фільмів у кінотеатрах в різних куточках України. Проте цьогоріч ми вдаємося до експерименту. Покази «Хвилі» відбудуться не в стінах кінотеатрів, а у ревіталізованих, перезавантажених просторах по всій Україні.
Вихід за межі традиційного кінотеатрального простору в місця, які були переосмислені, наповнені новими сенсами, допоможе краще розкрити потенціал фільмів молодих режисерів, які ламають стереотипні уявлення про українське кіно та змінюють його сприйняття у світі.
Цього року до «Української нової хвилі» увійшли шість фільмів:
«Сурогат» Станіслава Сантімова
Чоловік знищує гніздо невідомої моторошної істоти. Але це не найстрашніша істота, яку він зустріне сьогодні ввечері. В анімації “Сурогат” послідовно витриманий антистиль. Він не бажає здаватись розумним чи затишним, а воліє насмішити та перелякати — дві найшляхетніші цілі.
Приз глядацьких симпатій Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF).
«Бульмастиф» Анастасії Буковської
Випадкова зустріч загубленого бульмастифа Роя і ветерана війни на Донбасі – Міті (актор Євген Ламах), змінює долі обох, допомагає головному герою впоратися з важким минулим. Актуальна для України тема повернення до нормального життя військовослужбовців, розказана без прикрас і надмірного сентименталізму. Фільму притаманна простота форми та влучна іронія над експлуатацією теми війни в кіно.
Найкращий короткометражний фільм Міжнародного конкурсу та Спеціальний диплом журі на Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість».
«Врятуй мене лікарю» Дмитра Грешка
Фільм “Врятуйте мене, лікарю!” розповідає про роботу бригади швидкої допомоги під час новорічних свят в Києві. Головні герої — три працівники бригади швидкої допомоги: лікар, фельдшер та водій. Вони холодно виконують свою роботу, адже вже звикли і до тяжких випадків, і до самотніх бабусь, і до смертей. Одна зміна здається навіть не днем, а довгим роком. А атмосфера свята проявляється тільки у салютах за вікном та святковим зібранням працівників швидкої допомоги. Цей фільм дозволяє побачити те, що мало кому доступно, і зрозуміти як насправді живеться бригаді швидкої.
Головний приз в національному конкурсі на Міжнародному фестивалі короткометражних фільмів Wizart.
«Двоє» Владислава Вітріва
Нона та Саша чотири роки разом. Їм вже за тридцять, вони разом живуть, сваряться через дрібниці та заощаджують. На них тиснуть соціальні норми та конструкти: вони так довго разом, але не одружуються і не мають дітей. Вони вирішують повінчатись і робити своє «довго і щасливо» самостійно, не чекаючи на чудо.
Знайома багатьом історія, яка може надихнути на зміни або підтримати у складний час.
Нагорода за найкращу акторську роботу у Національному конкурсі на Одеському міжнародному кінофестивалі.
«Килим» Наталі Кисельової
Толiк — підліток, який живе у прифронтовому містечку разом зі своєю мамою. Щодня вона просить його випрати килим, але йому не до того, він та його друзі мають бізнес — вони торгують рибою. До того ж він закоханий у молоду жінку та допомагає їй із немовлям. Так, за життєвими труднощами, ніхто не помічає, як приходить війна.
Гран-прі Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF).
«Прощавай Головін» Мат’ю Ґрімара
Головін (актор Олександр Рудинський) — звичайний підліток зі спального району. Енергетики, музика, яскравий одяг, друзі та перше кохання — він насолоджується життям, але смерть батька змушує його задуматись про втечу в іншу країну. Бажання Яна дуже рішуче, але, як і в будь-якого підлітка, найсильніше бажання ламається о любов близьких. Коли він готується піти й попрощатися з сестрою, Головін розуміє звідки походить рішення про переїзд.
Найкращий український короткометражний фільм Одеського міжнародного кінофестивалю, Спеціальна згадка журі Generation 14plus Берлінського кінофестивалю.
Точка старту Хвилі – Довженко-Центр, колишня Київська кінокопіювальна фабрика, ревіталізована в сучасний культурний центр. Після прем’єри, альманах можна буде переглянути в наших основних кінотеатрах-партнерах в Києві (“Жовтень”, “Кіно42” і тд.)
Далі «Українська нова хвиля» крокуватиме великими містами:
Івано-Франківськ, Промприлад. Реновація (інноваційний центр на базі старого заводу),
Харків, Арт-Завод Механіка (колишній паровозобудівельний завод),
Запоріжжя, LOFT Млин (Історична будівля промислового млина Г.Нібура із 120-річною історією),
Житомир, Електровимірювач (завод з виробництва електровимірювальної техніки),
Дніпро, Центр сучасної культури (колишня губернська управа середини XIX століття),
Одеса, Зелений театр,
Львів, Муніципальний мистецький центр (реновована історична будівля).
Цей список поповнюється. Якщо ви хочете побачити Хвилю та знаєте ревіталізовані простори у своєму місті – пишіть нам на пошту i.promo@dovzhenkocentre.org або на сторінку Довженко-Центру в Facebook.
«Українська Нова Хвиля» – щорічний кіноальманах, бренд-проект Національного центру Олександра Довженка, який ставить за мету презентувати широкій аудиторії у всеукраїнському кінопрокаті найсвіжіші та найкращі короткометражні кінороботи молодих українських режисерів, що пройшли селекцію національних кіноконкурсів.