УКРАЇНСЬКА ПРЕМ’ЄРА ДНЯ ПЕРЕМОГИ СЕРГІЯ ЛОЗНИЦІ

З 11 по 18 жовтня Довженко-Центр випускає в обмежений прокат документальну стрічку Сергія Лозниці «День Перемоги».

Фільм, що його прем’єра відбулася в рамках офіційної програми цьогорічного Берлінале, є стриманим спостереженням режисера за святкуванням  російськими емігрантами Дня Перемоги 9 травня 2017 року в Берліні.

З 11 жовтня покази стартують у столичних кінотеатрах “Культурний центр “Київ” та “Жовтень” (інформація доповнюється): 

З листопада до прокату долучається всеукраїнська мережа кінотеатрів “Планета кіно”.

КИЇВЗ 11 жовтня
Культурний центр “Кінотеатр КИЇВ”вул. Велика Васильківська, 19
Кінотеатр “ЖОВТЕНЬ”вул. Костянтинівська, 26
ПЛАНЕТА КІНО, РЦ БлокбастерСтепана Бандери проспект, 34В
ЛЬВІВЗ 1 листопада
ПЛАНЕТА КІНО (Львові King Cross Leopolis)Львів, вул Стрийська 30
ПЛАНЕТА КІНО (ТРЦ «Forum Lviv»)Львів, вул Під Дубом 7А
ОДЕСАЗ 1 листопада
ПЛАНЕТА КІНО (ТРЦ City Center Таїрова)Одеса, вул. Маршала Жукова 2
ПЛАНЕТА КІНО (ТРЦ City Center Котовський)Одеса, вул. Затонського 32
СУМИЗ 1 листопада
ПЛАНЕТА КІНО (ТРЦ Мануфактура)вул. Харківська 2/2
 ХАРКІВ З 1 листопада
ПЛАНЕТА КІНО (ТРЦ “Французький Бульвар”)вулиця Академіка Павлова, 44Б

ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ

Документальний, 2018, 94 хв.

Режисер: Сергій Лозниця

Оператори: Дієго Гарсія, Сергій Лозниця, Джессі Мазух

Звукорежисер: Володимир Головницький

Редактори: Даніелій Коканаускис, Сергій Лозниця

Продюсер: Сергій Лозниця

Виробництво: Imperativ Film

«День Перемоги» – кіно про роботу пам’яті і сприйнятті історії. Режисерське спостереження за святкуванням 9 травня в Берліні, де встановлено меморіал в пам’ять про загиблих у Другій світовій війні. У фільмі показаний псевдорелігійний ритуал, який не має стосунку ні до пам’яті про загиблих на війні.Ф

Офіційний відбір на Берлінський кінофестиваль – Форум, 2018

«АУСТЕРЛІЦ і цей фільм об’єднує те, що ці картини про різного роду способи представлення пам’яті. Якщо АУСТЕРЛІЦ – це буквально меморіал і місце, де відбувалися події, пам’ять про які ми зберігаємо, то Трептов-парк – це спеціально сконструйований меморіал. Там був до того парк, на місці якого створили меморіальний комплекст. У цьому меморіальному комплексі захоронили тисячі невідомих солдат. Але хіба Берлін брали невідомі солдати? Мені здається, інформація про те, які частини входили до Берліну, які солдати загинули, все ж таки має існувати. І там є центальна могила і довкола неї є ділянки землі, куди, по-моєму, тільки перед 9 травня встромляють таблички: спільна могила номер такий-то, спільна могила номер такий-то. Цей меморіальний комплекс було сконструйовано, це пам’ять створена, і в цьому відмінність від АУСТЕРЛІЦУ»

«Ви потрапляєте в ситуацію, коли, з одного боку, маєте справу з людьми, які приїжджають туди з пропагандистськими цілями, надягають спеціальні костюми, демонструють силу – шкіра, м’язи, то, як ці люди виглядають, прапори, мови, загальна тональність всього цього руху, мотоцикли. Це все така демонстрація сили театральним способом. Тих же людей одягнути в костюми цивільні, дати їм в руки квіти – і зовсім інший ефект. Але ні –  потрібна шкіра, потрібно створити цей рух: нарешті-но ми дорвалися туди, видерлися нагору! І що? Прокричали триразове «ура», сказали свою промову, поклали квіти. І з іншого боку, туди ж приходять люди, які щиро переживають, співчувають, згадують, кладуть квіти на могили, плачуть, слухають пісні. Дуже сильний елемент ностальгії. І звичайно ж, люди відчувають це почуття, цей ресентімент, що тягне їх до Трептов-парку. Власне, “День перемоги” – це картина про ресентімент ».

«Радіо свобода» https://goo.gl/5E5nx9

ПОВНА ПРОГРАМА ПОКАЗІВ  

Крім того, 15-16 жовтня в Довженко-Центру пройде традиційна кінолекційна освітня програма «Культурфільм», яка цього разу присвячені творчості Сергія Лозниці, цьогорічного номінанта від України на Оскар, а саме — його документальним і художнім фільмам на тему війни та її наслідків.

Протягом двох днів відбудуться авторські майстер-класи Сергія Лозниці на основі розбору його фільмів: документальної стрічки «Аустерліц» про музей, створений на території колишнього концтабору і його сучасних відвідувачів, та художньої картини «В тумані» про боротьбу білоруських партизан у часи Другої світової війни.

Зареєструватися на майстер-клас можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4VvQLqASfdvtKOazu

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ