УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ

14 грудня о 18.45 у кінотеатрі «Київ» відбудеться показ першої програми «Українська нова хвиля», що складається з семи короткометражних фільмів українськиїх режисерів.

Національний центр Олександра Довженка започатковує проект прем’єрних показів найновіших українських фільмів «Українська нова хвиля», в рамках якого широкій аудиторії демонструватимуться фільми, щойно створені за сприяння або на замовлення Державного агентства України з питань кіно. Прем’єрні покази українських фільмів планується здійснювати регулярно щойно з’являтимуться нові стрічки українського виробництва.

Більшість стрічок, що будуть показані 14 грудня, взяли або невдовзі братимуть участь у міжнародних кінофестивалях. Два з них – фільми «Уроки української» та «Дорога» – щойно завершені проекти.

УРОКИ УКРАЇНСЬКОЇ, 2012, 30’

Режисер: Руслан Батицький

В ролях: Дмитро Ярошенко, Віктор Марвін, Анна Сергєєва, Євген Сосновський

Дрімотну німоту деградованого шахтарського містечка порушує поява молодої вчительки. Між нею та хлопцем-шахтарем спалахує почуття. У місцевих молодиків, що збиваються в зграю навколо найсильнішого, це викликає тваринну агресію та лють. В боротьбі з інакшістю зло набуває пишних барокових форм…

ДОРОГА, 2012, 21′

Режисер: Максим Ксєнда

В ролях: Євгеній Герасименко, Євгеній Єфремов, Світлана Штанько, Віктор Глушков

Розлученим батькам байдуже до сина-підлітка. На спір він вирушає в інше місто. На небезпечному шляху до батька, для якого син є тягарем, хлопець вперше зустрічає когось, хто готовий зазирнути в його очі. Це дає йому розуміння життя і визначає його майбутній шлях – маленька людина починає відкривати великий світ.

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, 2012, 15’

Режисер: Антоніна Ноябрьова

В ролях: Євген Бушмакін, Олег Шевцов, Дмитро Кіфяк, Євген Кожаєв, Віталій Матвієнко, Вадим Лісняков

День незалежності очима молодих і неприкаяних жителів українських спальних районів. Трагікомічна історія нездатності усвідомити власну свободу на тлі занепалих цінностей попередніх поколінь.

Спеціальний Диплом журі національного конкурсу Одеського Міжнародного кінофестивалю, гран-пры національного конкурсу МКФ «Молодість-42».

БОРОДА, 2012, 25’

Режисер: Дмитро Сухолиткий-Собчук

В ролях: Зіновій Симчич, Марія Романова, Джільберто Форті, Микола Гоменюк, Євген Зелінський

Фільм входить до альманаху “Україно, гудбай”. Продюсери: Архаус Трафік, Ігор Савиченко.

Старий чоловік доживає віку наодинці в пустому селі. Його називають Бородою. Він місцевий дивак. Донька живе за кордоном: вона вийшла заміж за іноземця. Раз на рік вона приїздить… Аби здійснити ритуал великої любові.

Приз за кращий сценарій фестивалю “Відкрита ніч”.

ГАМБУРГ, 2011, 6′

Режисер: Володимир Тихий

В ролях: Тарас Денисенко, Ольга Артеменко, Гордій-Михайло Денисенко, Ольга Туранська, Костянтин Жарков

Фільм входить до альманаху “Україно, гудбай”. Продюсери: Архаус Трафік, Ігор Савиченко.

Усе своє свідоме життя Ігор хотів жити в цивілізованому світі. Не знаючи, як виборсатись із трясовиння біднів він вирішує органічно долучитись до солодкого життя…

ДІАЛОГ НА САМОТІ, 2011, 6′

Режисер: Юлія Райнветер

В ролях: Катерина Мажуль, Сергій Болотаєв

Часом, щоб дізнатися більше – варто просто помовчати.

МІЖ ДВАДЦЯТОЮ ТА ОПІВНОЧІ, 2012, 6′

Режисер: Денис Сполітак

В ролях: Кирило Шибут, Олена Потьомкіна, Ілля Пелюк, Олена Борозенець, Олександр Піскунов, Олена Борозенець

Клінічна історія дорослішання. Ставати собою в пошуках себе. Між 20 й опівночі – між віком і часом.

Диплом національного конкурсу МКФ «Молодість-42».

Перед показом 0 18.00 в фойє кінотеатру “Київ” відбудеться прес-конференція за участі голови Державного агентства України з питань кіно, членами пітчингової комісії Держкіно та режисерами фільмів, представлених у програмі.Акредитація преси за тел.: (044)280-05-1

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ