УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ. ПРЕМ’ЄРНІ ПОКАЗИ В “КИЄВІ” ТА “ЖОВТНІ”

З 11 квітня Довженко-Центр випускає у національний кінопрокат шостий альманах українських короткометражних фільмів УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ: Красиві двадцятилітні.

КРАСИВІ ДВАДЦЯТИЛІТНІ – збірка найкращого українського короткометражного кіно 2018 року, відзначеного нагородами престижних українських та міжнародних фестивалів. Усі автори – молоді амбітні режисер(к)и, які задають нові тренди в українському сучасному кіно та змінюють його сприйняття у світі. До альманаху увійшли топові стрічки ключових жанрів – комедії, трагікомедії, драми, анімації, документального кіно, які об’єднав мотив персональних дилем «маленької людини». Як і в однойменному культовому романі польського письменника Марека Гласка, Красиві двадцятилітні «Української нової хвилі» опиняються у вихорі буремних часів, які стають тлом для прийняття складних рішень та відповідальності у невідворотному процесі дорослішання.

Прем’єрний показ відбудеться 11 квітня у кінотеатрі “Жовтень” о 18:30

З 11 квітня стартують покази у столичних кінотеатрах “Київ” та “Жовтень”, а з 25 квітня фільми можна буде переглянути у мережах “Кінопалац” (Львів, Чернівці) та “Планета кіно” (Київ, Харків, Одеса, Львів).

Квитки у Кінотеатрі “Жовтень” та Кінотеатрі “Київ”.

Фільми, які будуть представлені в рамках УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ. Красиві двадцятилітні:

«Штангіст» (спортивна драма, 30 хв.) режисер Дмитро СУХОЛИТКИЙ-СОБЧУКВажкоатлет Петро, готується до відповідальних змагань. Перед турніром Петродізнається трагічну новину, важкий вибір лягає на його плечі. Петро бореться звнутрішніми переживаннями, які роблять з нього більше аніж «механічний шматок м’яса».
GRAND PRIX, ZubrOFFkaInternational Short Film Festival, Bialystok, Poland, 2018
ПереможецьНаціональний конкурс на Міжнародному фестивалі «Молодість», 2018
GRAND PRIX, Premiers PlansAngers Film Festival, France, 2019
«MIA Donna» (короткометражний, ігровий, трагікомедія, 16 хв.), режисер Павло ОСТРІКОВФантастична історія з буденного життя 46-річної Оксани, яке змінюється, коли її чоловік Толік перетворюється на семирічного хлопчика. Лікарі безсилі, і ніхто не може повернути його назад. Оксана чіпляється за старе життя, проте проблема виявилась серйознішою, ніж їй здавалось.
Приз глядацьких симпатійLviv International Short Film Festival Wiz-Art 2018, Україна
НомінантPÖFF Shorts «Темні ночі» 2018, Естонія
«В радості і тільки в радості», (ігровий, драма 27 хв), режисерка Марина РОЩИНАІсторія про материнство та виклики, які постають перед жінкою. Молода одинока матір закохується в хлопця, але не наважується розповісти, що у неї є син. Стосунки стрімко розвиваються, і зізнатися стає все важче. Перед нею постає вибір між особистим життям і відповідальністю перед дитиною.
ПереможецьНаціональний конкурс Одеського міжнародного кінофестивалю, 2018
«Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв із квітами» (анімаційний фільм, 15 хв) Режисерка Дана КАВЕЛІНААнімаційний світ Дани Кавеліної наповнений сюрреалістичними образами, що підіймають гостросоціальну проблематику. Авторка не намагається втекти в світ фантазій, а навпаки – з допомогою виражальних засобів анімації виявляє і підкреслює проблеми людей під час війни.
Особлива відзнакаМіжнародний Одеський кінофестиваль, 2018
ПереможецьНаціональний конкурс Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів «Крок», 2018
«Діорама», (документальний, 8 хв),  режисерка
Зоя ЛАКТІОНОВА
Життя тече своєю буденною реальністю, але раптом щось невловиме змінює його хід. Все, що залишається — це занурюватись у спогади, в яких все зберігається недоторканно, наче в музеї.  Маріуполь – курортне місто. Море – радість купання та відпочинок. Та раптом, в цю картину, яка була незмінною багато років, втручається війна.
ПереможецьФестиваль кіно та урбаністики «86», 2018
Генеральний радіо-партнерКраїна ФМ
МедіапартнериНовое Время, Левый Берег – LB.UA, UA: Суспільне мовлення, UA: Культура.

ТРЕЙЛЕР

Куратори проекту: Альона Пензій, Олександр Прокопенко

«Українська Нова Хвиля» – проект Довженко-Центру, спрямований на підтримку і промоцію українських молодих режисерів. Проект, що був започаткований у 2012-му, щороку презентує у всеукраїнському прокаті вибрані короткометражні фільми, які пройшли селекцію та були відзначені на українських та міжнародних кінофестивалях. 

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ