Шкурник

Тиждень критики: «Шкурник» Миколи Шпиковського

Довженко-Центр представляє добірку кінокласики на Київському тижні критики «Історія української комедії». Це шість гумористичних стрічок від 1929 до 1994 року. До списку ввійшли як добре знайомі українцям фільми, так і відносно недавні знахідки, які тривалий час були недоступні для перегляду.

ШКУРНИК (1929) МИКОЛА ШПИКОВСЬКИЙ

Дія відбувається під час громадянської війни в Україні. «Нейтральний обиватель» Аполлон Шмигуєв чхати хотів на всі ідеології, боротьба між представниками яких точиться на вулицях Києва. У пошуках добробуту він стає спочатку на сторону червоних, потім білих і “нейтральних” військ. Скрізь дістає статуси завдяки своїй гнучкості. Чоловік має одну мету – заробити грошей. І доля йому у цьому сприяє. Ще одним головним героєм фільму є верблюд. Випадково чоловік стає його погоничем і верхи на ньому подорожує Україною. 

Авантюрно-пригодницьке роуд-муві, у якому радянська влада побачила карикатуру на себе, свого часу було заборонене до показу. Фільм віднайшли завдяки невеликій статті Осіпа Мандельштама, в якій він дуже схвально оцінив стрічку. Саме ця замітка надихнула мистецтвознавців розпочати пошуки фільму, єдина копія якого знайшлася у Госфильмофонде РФ. 

Мова показу: українська з англійськими субтитрами.

https://vimeo.com/355123978

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ