ЦЕНТР ДОВЖЕНКА – ПАРТНЕР РЕТРОСПЕКТИВИ КАТЕРИНИ БІЛОКУР

У «Мистецькому Арсеналі» триває виставка «Катерина Білокур. Хочу бути художником!» – масштабна ретроспектива робіт видатної мисткині ХХ сторіччя Катерини Білокур.

Національний Центр Олександр Довженка виступає партнером цієї події та презентує в рамках виставки два фільми.

25 червня о 18:00 відбудеться показ картини «Катерина Білокур. Послання» (реж. Ольга Самолевська, Студія «Кінематографіст», 2001, 52’). В рамках показу відбудеться зустріч з авторами фільму – режисеркою Ольгою Самолевською та композитором Володимиром Губою.

9 липня о 18:00 – спеціальний показ фільму «Українська рапсодія» (реж. Сергій Параджанов, Київська кіностудія імені Олександра Довженка, 1961, 88’). Перед показом відбудеться передмова  наукового співробітника Національного центру Олександра Довженка, кінознавця Олександра Телюка.

Неігровий фільм-колаж «Катерина Білокур. Послання» було зроблено на основі картин художниці та її життєвої сповіді, зачитаної письменницею Катериною Мотрич. Авторка стрічки, Ольга Самолевська трудилася над ним майже чверть століття. В якийсь момент вона навіть втратила готовий монтаж фільму, але по частинах його відновивши, створила зрештою цілісний кіно-портрет однієї з найбільш важливих українських художниць останнього століття.

Доречним до виставки має стати фільм «Українська рапсодія», який розповідає про типовий творчий шлях для української мисткині у тоталітарній Радянській державі першої половини ХХ століття.

Цей один з найбільш яскравих фільмів українського періоду Сергія Параджанова зображує життя і кар’єру співачки Оксани. Її життєвий шлях від українського села, крізь полум’я війни до світової слави є подібним до долі оперної співачки Євгенії Мірошниченко, яка озвучила вокальні партії Оксани у фільмі, а також і до біографії Катерини Білокур.

Крім цього Параджанов – ледь не єдиний український режисер, творчість якого ввібрала в себе колористику робіт Катерини Білокур. Наприклад, послідовник Параджанова, режисер Роман Балаян не раз порівнював «кіно-примітиви» свого вчителя з творами Білокур та Примаченко.

Відвідати події можна, придбавши квиток на виставку на загальних підставах.  Вартість вхідного квитка на виставку «Хочу бути художником!» – 40 грн., пільгового квитка – 20 грн.

Місце виставки та показу фільмів: Київ, вул. Лаврська 12, Мистецький Арсенал, тел./факс: +380 44 288 52 25.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ