TAKING THE STAGE. МІНІ-ФЕСТИВАЛЬ БРИТАНСЬКОЇ ДРАМИ В ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРІ

6-7 жовтня 2017 року в Довженко-Центрі вже вдруге відбудеться міні-фестиваль сучасної британської драми Taking the stage, в рамках якого 12 конкурсантів-фіналістів театральної програми Британської Ради в Україні покажуть ескізи пропонованих вистав для українсько-британського журі та широкої глядацької аудиторії.

За результатами показів з 12 фіналістів журі обере трьох переможців, які отримають менторську підтримку від українських та британських театральних режисерів, гранти по 30,000 грн у бюджет майбутніх постановок, ліцензії на постановки обраних ними літературних творів та промо-підтримку майбутніх прем’єр.

Аби взяти участь у програмі, режисери мали спільно з українськими театрами подати заявку з концепцією постановки британського літературного твору, що працює з темою «Межі та кордони». Відібраними фіналістами стали:

 • Влада Бєлозоренко та Київський національний академічний театр оперети – з постановкою «Кравець з містечка Інвернес», Метью Заяц
 • Ігор Білиць та Чернігівський обласний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка – «Тіт Андронік», Вільям Шекспір
 • Максим Голенко і «Дикий театр», Київ – «Лейтенант з острова Інішмор», Мартін Макдона
 • Дмитро Захоженко і Новий драматичний театр на Печерську, Київ – «Світ у горіховій шкарлупці», Стівен Гокінг
 • Яніна Зеленська та «Платформа театральних ініціатив» + Харківський будинок актора імені Леся Сердюка, Харків – «Равлик та кит» і «Де моя мама?», Джулія Дональдсон і Аксель Шеффлер
 • Антон Литвинов і «Дикий театр», Київ – «Загадкове нічне вбивство собаки», Марк Геддон
 • Богдана Орлеанова та Театр «Актор», Київ – «Лейтенант з острова Інішмор», Мартін Макдона
 • Володимир Петренко та Дніпропетровський драматичний молодіжний театр «Віримо!», Дніпро – «Брокенвіль», Філіп Рідлі
 • Давид Петросян та ЦСМ «Дах», Київ – «Сиротливий захід», Мартін Макдона
 • Роза Саркісян і Театр «Актор», Київ – «Психоз о 4.48», Сара Кейн
 • Катерина Тушдер і Київський академічний театр ляльок, Київ – «Чарівна крамниця», Герберт Веллс
 • Михайло Урицький і Київський муніципальний академічний театр ляльок, Київ – «Різдвяна пісня», Чарльз Діккенс

Фіналісти були відібрані журі у складі театральних професіоналів України й Об’єднаного Королівства: Оксана Дмітрієва, головна режисерка Харківського академічного театру ляльок імені Віктора Афанасьєва; Віталій Малахов, генеральний директор і художній керівник Київського академічного театру на Подолі; Тамара Трунова, режисерка Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, одна з чотирьох переможців Taking the Stage 2.0 (2016); Сара Тіппл, режисерка театру Young Vic (Лондон); Рейчел О’Ріордан, художня директорка театру Шерман (Sherman Theatre) у Кардіффі; та Марк Даун, художній керівник і співзасновник лялькового театру Blind Summit (Лондон).

Цьогоріч було отримано 42 заявки від 32 театрів (драматичних, лялькових і дитячих), з яких 21 державний та 11 приватні. 24 заявники – чоловіки, 18 – жінки. 4 з отриманих заявок – на постановки лялькових театрів. 28 заявок отримані від режисерів із Києва, 5 – з Харкова, 3 – з Дніпра та по одній із Запоріжжя, Чернігова, Одеси, Львова, Івано-Франківська й Маріуполя.

Програма Taking the Stage здійснюється у партнерстві з ГО «Театральна платформа» (куратор програми – театрознавець Ірина Чужинова). За результатами минулих двох років на українській сцені вже з’явилися вісім прем’єр – у Києві, Харкові, Сєвєродонецьку, Львові, Чернігові. Серед них першопрочитання «Зимової казки» Вільяма Шекспіра в Україні, українські прем’єри спектаклів за творами сучасних британських драматургів Девіда Герровера, Данкана Макмілана, Девіда Елдріджа, Лі Голла та Сельми Дімітрієвич.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ