Soundtrack:Ukraine: Кінопоказ «Тарас Шевченко»

В рамках фестивалю музики українського кіно Soundtrack:Ukraine відбудеться кінопоказ «Тарас Шевченко» із представленням кінознавця Довженко-Центру Олега Оліфера.

Біографічний фільм Ігоря Савченка «Тарас Шевченко» охоплює лише частину життя українського митця. Починаючи з 1841 року, коли magnum opus поета уже був виданий, і закінчуючи поверненням із заслання, що тривало десять років.

Стрічка входила у тематичний план кіностудії ще з другої половини 1940-х рр. Зрештою зйомки «Тараса Шевченка» закінчують після смерті постановника Ігоря Савченка його учні. Фільм виходить на екрани у період повоєнного «малокартиння» у кінематографі та інтерпретує біографію поета, як того вимагає доба пізнього сталінізму.

Життєвий шлях Кобзаря – складний, з яскраво вираженим соціальним конфліктом. У стрічці Шевченко у виконанні Сергія Бондарчука з’являється у трьох іпостасях – студентом Академії мистецтв, революціонером і бранцем. Усі вони, відповідно до зауважень Сталіна, мали відповідати позиції радянського режиму того часу.

Попри ідеологічне забарвлення фільм вражає роботою художника Миколи Резніка, операторів Данила Демуцького та Івана Шеккера, а також музичним супроводом Бориса Лятошинського.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ