Soundtrack: Ukraine: Кінопоказ «Іван»

Фільмом-відкриттям фестивалю Soundtrack: Ukraine стане перший звуковий фільм Олександра Довженка «Іван»(1932).
В програмі показу:

  • Знайомство глядачів з ідеєю та програмою фестивалю. Виступ директорки кінотеатру Юлії Антипової, авторки ідеї та організаторки фестивалю — Вікторії Федоріної, засновниці Kyiv Daily та Олени Гончарук, керівниці Музею кіно та двічі переможниці на посаду Генерального директора Довженко-Центру;
  • Виступ струнного квартету NotaBene Chamber group;
  • Показ фільму «Іван».

«Іван» – перший звуковий фільм Довженка, в якому він експериментує не тільки з зображенням, а й уже зі звуком. Народний спів монтується з заводськими гудками, скреготом і гуркотом техніки, ліричні кадри потоків Дніпровських вод змінюються гігантськими металевими конструкціями. На екрані – двобій учасників першої п’ятирічки з природою, в результаті якого народиться ДніпроГЕС.
На тлі цих масштабних подій відбувається боротьба і з людською природою – спроби перетворити селян на канонічних робітників-­ударників, щоправда, не завжди вдалі. Цікаво, що найбільш завершений образ фільму не герой­-ударник, а прогульник, який не піддається «перевихованню». Саме в цьому персонажі Довженко «відвів душу» як майстер комедійного жанру.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ