Soundtrack: Ukraine: Кінопоказ «Криниця для спраглих»

В рамках фестивалю музики українського кіно Soundtrack:Ukraine відбудеться кінопоказ «Криниця для спраглих» з обговоренням з музичним оглядачем Олександром Островським.

Фільм-притча про сивого діда Левка, якого полишила його родина. Дід почав доглядати за сільською криницею, пригадувати свою дружину, мріяти про зустріч з синами та готуватися до смерті. Втім, коли родина діда повертається в село, він також встає до них з труни.

«Криниця для спраглих» – дебютний режисерський фільм Юрія Іллєнка, знятий ним одразу після операторської роботи на «Тінях забутих предків». На обговоренні фільму після прем’єри на кіностудії Параджанов порівняв цей фільм з роботами Довженка. Однак попри це картину все рівно звинуватили в «ідейному збоченні» та поклали на полицю на 22 роки.

В постанові Державного Комітету України з кінематографії зокрема повідомлялося, що «недосвідченість режисера Юрія Іллєнка призвела до того, що у фільмі „Криниця для спраглих“ було допущено ідейні збочення, внаслідок чого фільм не було випущено на екран, а витрати в сумі 268,0 тис. крб. списано на збитки». Таким чином, знята в 1965 році, ця картина побачила світ лише в 1987 році.

«Криницю для спраглих» було присвячено акторові-курбасівцю Дмитру Мілютенку, який зіграв у фільмі свою останню роль. Знятий на плівку «Нікрон» цей фільм має одне з найбільш контрастних зображень в історії українського кіно та й по сьогодні захоплює свою метафоричністю та поетичністю кіномови.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ