Soundtrack: Ukraine: Кінопоказ «Григорій Сковорода»

В рамках фестивалю музики українського кіно Soundtrack:Ukraine відбудеться кінопоказ «Григорій Сковорода» (1959) Івана Кавалерідзе.

Подія відбудеться за участі Олексія Шмурака, композитора, музикознавця та лектора. Після перегляду на глядачів чекає обговорення.

Біографія українського Сократа Григорія Сковороди, улюбленця єлизаветинського імператорського двору, співака придворної капелли, який, відмовившись від розкошів барокових палаців, обрав долю мандрівного мудреця. Здобувши освіту в Європі, Сковорода повертається в Україну уже відомим ученим і авторитетним мислителем, однак за антиклерикальні виступи його позбавлено права викладати на кафедрі Київської духовної академії. Відтак Сковорода починає проповідувати своє вчення серед простих людей – по селах і містечках України.

Передостанній фільм скульптора та режисера Івана Кавалерідзе, знятий ним після понад десяти повоєнних років обструкції і заборони працювати в кіно.

Біографія Сковороди цікавила Кавалерідзе все життя, при чому не лише як кінематографіста, а й, передусім, як скульптора, про що свідчать численні ескізи до пам’ятників мандрівному філософу, деякі з яких йому вдалося реалізувати (пам’ятники в Лохвиці (1922) та Києві (1977).

Знятий частково на фоні соковитих київських пейзажів, цей фільм досконало відтворює історичну канву золотої епохи української культури – бароко. Останнє підкреслюється й музикою легендарного українського композитора Бориса Лятошинського.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ