ШОСТІ “НІМІ НОЧІ” КІНО І МУЗИКИ В ОДЕСІ

22-23 серпня в Одесі на причалі яхт-клубу Одеського морвокзалу відбудеться 6-й Міжнародний фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі».

Заснований 2010 року Благодійним фондом ім. Івана та Юрія Лип, фестиваль залишається єдиним в Україні заходом з популяризації архівного німого кіно. Найбільший в Східній Європі в своїй категорії, фестиваль «Німі ночі» реалізує концепцію сучасного музичного трактування класичних німих фільмів.

Програма шостих «Німих ночей» найбільш жанрово розмаїта в музичному плані: запрошені музиканти працюють в жанрах рок, джаз, електронна та академічна нова музика.

Темою цьогорічного фестивалю обрано актуальну проблему декомунізації та долі пропагандистського мистецтва, яке, будучи політично-ангажованим, зараз само підпадає цензурним заборонам, все ще здебільшого сприймаючись політичним, а не естетичним висловлюванням. Концепція декомунізації накладає певні обмеження на спадок українського авангарду й потенційно загрожує його виключенню з культурного обігу.

В програмі фестивалю НІМІ НОЧІ-2015 чотири кінострічки та дві інтермедії, в рамках яких буде показано унікальну програму ранньої української анімації 1927-1930 рр.

Кінострічки Фестиалю: “В огні народжена” (БРСР, 1929)  – режисер Уладзімір Корш-Саблін, “Еротикон” (Чехословаччина, 1929) – режисер Ґустав Махати, “Соціальний розпад” (Греція, 1932) – режисер Татасопулос Стеліос та “Вітер з порогів” (Україна, 1929) – режисер Арнольд Кордюм.

Музику до німих кінострічок створили білоруська рок-група Re1ikt, чеський гурт Forma, культовий український джазовий піаніст Юрій Кузнєцов та одеський інструментальний ансамбль Artokrats.

“Цьогорічна кінопрограма фестивалю доволі ексцентрична й навіть маргінальна: її фільми створено на маргінесах великих національних кінематографів Європи, тож вони, на жаль, так і не ввійшли в європейський класичний канон. Але саме завдяки таким стрічкам переосмислюється поняття “класики”, кіноканону, як корпусу найвидатніших фільмів епохи”,– пояснив принцип добору програми президент Міжнародного фестивалю німого кіно та сучасної музики НІМІ НОЧІ Іван Козленко.

​ОРГАНІЗАТОРИ ФЕСТИВАЛЮ:

​Благодійний фонд імені Івана та Юрія Лип, Національний центр Олександра Довженка.

ПАРТНЕРИ ФЕСТИВАЛЮ:

Державне агентство України з питань кіно, Департамент культури та туризму Одеської міської ради, Польський Інститут у Києві, Чеський центр у Києві, Грецький Фонд Культури в Одесi, Грецький кiноархiв. Музей фильмiв, Готель “Айвазовський”, Транспортна к​омпані​я AUTOBOND, Гостиная Hub.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

19 серпня, 11:00 –

  • Прес-конференція Фестивалю

22 серпня, 20.00 – 00.00

  • «Мультагітпроп»: програма ранньої анімації (Україна, 1929), ч.1
  • «Еротикон» (Чехословаччина, 1929), режисер Ґустав Махати, музичний супровід Forma (Чехія)

23 серпня,  20.30 – 00.00

  • «Соціальний розпад» (Греція, 1932), режисер Татасопулос Стеліос, музичний супровід Юрій Кузнєцов (Україна)
  • «Мультагітпроп»: програма ранньої анімації (Україна, 1929), ч.2
  • «Вітер з порогів» (Україна, 1929), режисер Арнольд Кордюм, музичний супровід Artokrats (Україна)

Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/386283884911932/

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ