Рівне: Кінопоказ «Алім»

Національний центр Олександра Довженка спільно з Рівненським обласним академічним театром ляльок продовжує покази української кінокласики.

У неділю, 17 квітня, дивитимемось пригодницький фільм режисера Георгія Тасіна “Алім” (1926).

Крим. Середина ХІХ ст. На шкіряній фабриці Алі-бая працює селянин Алім. Протестуючи проти нелюдських умов праці, він підбурює працівників до бунту. Для придушення повстання прибуває загін казаків. Алім з товаришами тікає в гори. Його ім’я наводить жах на поміщиків, мурзів та чиновників. Проти кримськотатарського Робіна Гуда влада знов відправляє війська…

“Алім” — перший радянський “істерн”, та перший по-справжньому кримськотатарський фільм. Він був знятий за мотивами кримськотатарської легенди, перетвореної 1925 року на п’єсу репресованим кримськотатарським письменником Іпчі Умером. Фільм зажив широкої популярності й 1927 року був експортований до Берліна та Парижа.

Але вже через 10 років, таємним розпорядженням «Українфільму» від 21 квітня 1937 року № 700/р, стрічку заборонили до показу, а копії знищили.Музику до картини в 2014 році на замовлення Довженко-Центру створив Енвер Ізмайлов — відомий український джазмен кримськотатарського походження, віртуоз-гітарист і композитор, Народний артист України.

Вхід на сеанс за благодійними внесками. Зібрані кошти підуть на організацію безкоштовних вистав театру ляльок для дітей вимушених переселенців у Рівненській області. Рекомендований благодійний внесок 30 грн.

Вхід для внутрішньо переміщених осіб безкоштовний

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ